Bekçi İbrahim'e bak 7 bin bekçiyi anla

AKP'li bekçi İbrahim İçgil'in sıradışı hikayesi AKP'nin alacağı 7 bin bekçinin ne yapılacağının özeti.
İbrahim İçgil, AKP Diyarbakır merkez ve Silvan İlçesi'nde çeşitli kademelerde görev yaptı. Özellikle gençlik kollarında. Ardından İçişleri Bakanlığı'nın 2016 yılındaki bekçilik sınavıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde "bekçi" olarak göreve başladı.

Ancak Bekçi İbrahim'in bekçilik serüveni fazla uzun sürmedi. Bekçiliğe başladığı ilk yıl içinde sıra dışı bir yükseliş yaşadı. Önce kayyım atanan Silvan Belediyesi'nde Özel Kalem Müdür Vekili oldu. Ardından Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü görevlerine getirildi.

Bekçi İbrahim, bu sıradışı yükselişiyle ilgili soru soran gazetecilere, "​Hükümetimizin bölgeye sağladığı kaynakları ve hizmetleri en iyi şekilde halkımıza sunuyoruz." demekle yetiniyor. 

KADRO İÇİN ÖNEMLİ
KPSS sınavının hala yürürlükte olması nedeniyle AKP hızlı kadrolaşmada bazı sorunlar yaşıyor. Burada bir şekilde devlet memuru kadrosuna geçmiş olma kritik önemde. 7 bin bekçi aynı zamanda devletin istenilen kademesine atanabilecek 7 bin memur demek. 

Geçtiğimiz günlerde benzer biçimde AKP teşkilatlarında görev almış 800 kişiyi bir günde hakim yapan Erdoğan Rejimi, şimdi devletin kritik kademelerinin hepsine atama yapabilecek 7 bin bekçi kadrosu açarak, AKP teşkilatlarındaki kritik isimlerin hepsini memur yapma olanağı bulmuş oluyor. Ardından pek çok bekçinin hikayesi Bekçi İbrahim'in hikayesi gibi olacak. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ