Tehdit edilen asker şüpheli şekilde ölü bulundu

Ailesini arayıp tehdit edildiğini söyleyen asker, ertesi gün sabah saatlerinde yatağında ölü bulundu. Kalp krizinden öldüğü belirtilen askerin 3. kattan düşüp öldüğü belirlendi. Aile tehdit edilen çocuklarının ölmesine tepki gösterdi.
İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde kısa dönem askerlik yapan Jandarma Er Osman Özçalımlı, ailesine ölüm tehdidi aldığını söyledikten bir gün sonra şüpheli bir şekilde ölü bulundu. Jandarma Osman Özçalımlı’nın 3. kattan düştüğü tespit edildi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Kars Digor Kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı, Özçalımlı’nın ailesine giderek, çocuklarının kalp krizinden öldüğü bilgisini verdi. Bunun üzerine baba Ahmet Özçalımlı ve çevredeki yurttaşlar duruma tepki gösterdi.

“BABA BENİ SIKIŞTIRIYORLAR”


Baba Özçalımlı oğlunun önceki gece ve dün gece kendisini aradığını ve ölümle tehdit edildiğini söylediğini aktardı. Oğlunun, “Baba beni sıkıştırıyorlar ve bana vatan haini diyorlar. Bana tuzak kuruyorlar benimle uğraşıyorlar” dediğini aktaran Baba Özçamlı, sabah çocuklarının ölüm haberinin geldiğini söyledi.

3. KATTAN DÜŞMÜŞ

Ölüm haberi sonrası kaymakama gittiklerini belirten Özalımlı, “Kaymakam bize, ‘Oğlunuz kalp krizi geçirmemiş de olabilir. Başka yolardan ölmüş olabilir. Kars merkeze gelen Yarbay da ‘Oğlunuzun kaldığı koğuş 3’üncü katta ve cenazeyi sabah 05:00’te görmüşler ve düşmüş olabilir. Başını bir yere çarpmış olabilir’ dedi. Akrabalarımız cenazenin olduğu Adli Tıp Kurumu morguna gittiler ve bize dediler ki; ‘3’üncü kattan düşmüş diye teyit edildi” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ