"Suikastçi Osmanlı Ocakları üyesi olabilir"

Rus Büyükelçi'yi öldüren katil Mevlüt Mert Altıntaş, Osmanlı Ocakları üyesi mi?
Cemil Bayık dün Yeni Özgür Politika gazetesinin Kürtçe sayfasında yayımlanan "Elçiyi öldüren Tayyip Erdoğan hayranıdır" başlıklı köşe yazısında Rus Büyükelçi Andrey Karlov’a yönelik suikaste dair çarpıcı değerlendirmede bulundu. 

KCK'nın eşbaşkanı Cemil Bayık makalesinde suikastçi Mevlüt Mert Altıntaş’ın Erdoğan hayranı olduğunu ve Osmanlı Ocakları üyesi olabileceğini iddia etti.

Bayık, "Türkiye'de AKP ve Tayyip Erdoğan şahsında yıllardır ideolojik ve siyasi duruşu farklı inanç ve kimliklere düşman olan bir kuşak yaratılmıştır. Buna dindar ve kindar gençlik yaratma da denilmiştir. Tayyip Erdoğan sürekli Avrupa’yı ya da dış güçleri hedef göstermektedir. Türkiye Müslümandır, Avrupa Müslüman olduğu için Ortadoğu ve Türkiye'ye haksızlık yapılıyor söylemi sık sık dillendirilmiştir. Avrupa ya da isim vermediği dış güçlerin PKK’yi desteklediği söylenerek Hıristiyanlara, Avrupa’ya ve dış ülkelere kin ve düşmanlık duyan bir toplumsal algı yaratılmıştır. Bu politika ve söylemler sonucu böyle bir cinayet işleyecek birçok kişilik ortaya çıkarılmıştır. Büyük ihtimalle bu polis çok büyük bir Erdoğan hayranıdır. Bu polis ‘dik dur seninleyiz’ sloganını çok atmıştır. Basına yansıyan fotoğraflar gerçekliğin bu olduğunu ortaya koymaktadır. Bu gerçeklik görülmeden bu siyasi cinayet ve bunu yaratan ideolojik ve siyasi ortam anlaşılamaz."


RUSYA CİNAYETİ FIRSATA ÇEVİRMEK İSTİYOR

Rusya’nın da ‘Bu cinayet Türkiye-Rusya ilişkilerini bozmak isteyenlerin provokasyonudur’ demesinin gerçeklere göz kapaması anlamına geldiğini belirten KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı, "Belki de Rusya bilinçli biçimde bu argümana sarılarak Türkiye'yi daha fazla kullanacak bir noktaya getirmek istiyordur" değerlendirmesini yaptı.

KATİLİN ÖRGÜTÜ OSMANLI OCAKLARI OLABİLİR

Makalesinde El Nusra’nın (yeni adıyla Fetih El Şam Cephesi) suikasti üstlenmesine de değinen Bayık, "Eğer bu katile bir örgüt bulunacaksa bu Osmanlı Ocakları olabilir. Erdoğan hayranları denilebilir. Erdoğan’ın övündüğü gençlik profili budur. Erdoğan’a “öl de ölelim” diyen gençlik budur. Erdoğan’ın her gün şehitliğin nasıl bir mertebe olduğunu övmesine verilen karşılık budur. Nitekim katil Erdoğan’ın belirttiği biçimde şehit olmak için de bu eylemi yapmıştır. Fetih El Şam Cephesi’nin bu cinayeti üstlenmesi kesinlikle bu gerçekliği saptırmaya yöneliktir" diye yazdı. 

CANLI BOMBAYA ÖVGÜ
Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Başkanı Furkan Gök, Suruç'da 33 kişiyi katleden canlı bombaya rahmet dilemişti. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ