Erdoğan, fındık taban fiyatını 54 TL olarak açıkladı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan hasat öncesi fındık taban fiyatını 54 TL olarak açıkladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Stadyumu, Fatsa OSB ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı.

Altınordu Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen program kapsamında konuşan Erdoğan, yaklaşan hasat öncesi fındık taban fiyatını açıkladı.


Üreticilerin artan maliyete karşı yeni sezon için en az 85 TL fiyat çağrısında bulunduğu fındık taban fiyatını ‘müjde’ ifadeleri ile 54 TL olarak açıklayan Erdoğan, “Biz iktidara geldiğimizde fındığın alım fiyatı 1 doların altındaydı. Şimdi biz rakamı 3 doların üzerine çıkardık. Bu yıl da ülkemizin yaşadığı sıkıntılara rağmen fındık üreticilerimize emeklerinin karşılığını vermek için tüm şartları zorladık. Bu rakamla hem üreticilerin gelirini arttıracağımıza hem de ihracımızı yükselteceğimize inanıyoruz. Ortalamasını 54 olarak açıkladık. Hayrolsun, bereketli olsun” dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Geleceğimizi ipotek altına soktular. Ancak bugün tüm dünya krizin pençesindeyken, biz dolu dizgin hedeflerimize ilerlemeyi sürdürüyoruz. Elbette bizim de sıkıntılarımız var ancak biz bunları aşabilecek kapasitedeyiz. Yıllarca bu ülkeyi, milli iradeyi yok sayarak, darbelerle demokrasimizi yaralayarak, yokluk ve yoksullukla insanımızın belini bükerek engellediler.

Terörün belini kırdık. Artık terör diye bir bela yok. Büyük davanın son temsilcisi olarak bundan 21 yıl önce sizlerin huzuruna geldik. Gördük ki 20 yılda asırlık işler yapmak mümkünmüş.

Ordu'ya da Giresun'a da böyle bir havalimanı yakışırdı. Aşkınan koşan yorulmaz. İşte biz de bunu yaptık. Demek ki oluyormuş.

"10 YILDA BİR HİZAYA GETİRİLEN TÜRKİYE YOK"

Artık bu ülkeyi de, bu milleti de 20 yıl öncesine geri götürmeye kimsenin gücü yetmez. Türkiye üzerine hesapları olanların, hangi hesaplar içerisinde olduklarını biliyoruz. Her 10 yılda bir hizaya getirilen Türkiye yok. Biz ülke ve millet olarak hem insani sınamalardan alnımızın akıyla çıktık.

Şimdi önümüzde 2023 var. Hedeflerimize ulaşarak, ve kazanımlarımızdan taviz vermeyerek atlattığımızda önümüzde yepyeni bir dünya ve yepyeni bir gelecek olduğunu göreceğiz.

Karşımda bir pankart var. "Fındık dalda tekleme, Altılı masa Ordu'dan oy bekleme." Benim Ordu'm böyle işte. Haddini bildirir.

BAY KEMAL'İ KENDİSİ DE KABUL ETTİ

Bunlar elif görse mertek sanacak. Bir zamanlar bu Bay Kemal SSK'nın başında değil miydi? SSK'yı batırmadı mı? Ne hale getirdi oraları. Şimdi hastanelerimizin her biri birbirinden güzel. Şimdi bir şehir hastanesi Ordu'ya yapıyoruz. Bu zata zaman zaman 'Bay Kemal' diyerek takılıyorum. En sonunda bunu kendisi de kabul etti. Ama seçimden sonra buna 'Emekli CHP Genel Müdürü'nü de eklemesi gerekiyor. Yıllardır kendisine, 'yalan siyasetini bırak' dedik ama dinletemedik."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ