Tepeden eğitime dönüşen uzaktan eğitime kalbi dayanmadı

Kahramanmaraş’ta internette sorun yaşayan edebiyat öğretmeni Aziz Serin, öğrencilerine ders anlatabilmek için yüksek bir tepeye çıktı. Burada kalp krizi geçiren Serin hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş Onikişubat Anadolu Lisesinde görev yapan edebiyat öğretmeni Aziz Serin(50), geçen cumartesi günü, uzaktan eğitim için bilgisayar başına geçti. Ancak yaşadığı kırsal Küçüknacar Mahallesinde, internete bağlanamadı.

Saat 12.00’deki ders için internet erişiminin olduğu tepeye çıkan öğretmen Serin, dersin ardından evine döndü. İkinci ders için saat 16.40’ta yeniden aynı tepeye giden Serin, akşam eve dönmedi. Bunun üzerine tepeye çıkan yakınları Aziz Serin’in cansız bedenini buldu. Kahramanmaraş Adli Tıp Kurumunda yapılan ön otopside Serin’in kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirlendi. Serin’in ölümü ailesi ile 2 yıldır görev yaptığı okulundaki meslektaşları ve öğrencilerini üzdü. Aziz Serin, pazar günü Şeyhadil Mezarlığı’ndan toprağa verildi.


Ders sisteminde yapılan kontrolde Aziz Serin’in 12.00’deki derste internet üzerinden öğrencilerle bir araya geldiği, 16.40’taki dersi ise başlatamadığı kaydedildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ