MEB açıkladı: Destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak’ta başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında isteğe bağlı yüz yüze eğitimin 22 Ocak'ta başlatılacağını açıkladı.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitimin 22 Ocak’ta başlatılacağını duyurdu.

8 VE 12. SINIFLAR İÇİN ÖZEL YURT VE PANSİYONLAR DA AÇILACAK


Açıklamada takviye veya özel öğretim kurslarına devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanların salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla 8. ve 12. sınıfa devam eden öğrencilerle sınırlı olarak özel barınma hizmeti veren yurt ve pansiyonlarda kalabileceklerdir.
 
Bakanlığın yüz yüze eğitim için okulların kapandığı 22 Ocak’ı tercih etmesi kafalarda soru işaretleri doğurdu. Eğitim uzmanı Abbas Güçlü, “Okullar yarı tatile girdiği gün 8 ve 12. Sınıflar için kurs başlıyor! Hem de yüz yüze! Hem de MEB tarafından! Hani tatilde öğrenciler dinlendirdi?” ifadeleriyle tepki gösterdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ