Terörün baş sorumlusu Erdoğan

Mısırlı yazar Türkiye'de arka arkaya patlayan bombaları saydı, terör saldırılarından Erdoğan'ı ve keyfi politikalarını sorumlu tuttu.
​'Erdoğan Terörle Mücadelede Basarısız Oldu'

Mısır Al Hayat gazetesi yazarı Cihan el Hazan Türkiye’deki terörün baş sorumlusunun Erdoğan olduğunu yazdı: 'Türkiye’den her gün yeni bir terör saldırısı haberi gelmekte. Vatandaşlar ve ülkenin onlarca yıldır yararlandığı demokrasiyi yerle bir eden Sultanla hiçbir alakası olmayan turistler hedef oluyor.'

Türkiye’de son zamanlarda meydana gelen terör saldırılarını sıralayan yazar, köşesinde 'Ben terörden Erdoğan’ı ve aşırıcılığını sorumlu tutuyorum' yazdı.


ERDOĞAN'I DA KINIYORUM
'Terörü kınıyorum ve Türk halkı ile turistleri destekliyorum' diyen yazar 'ama sonra onlarca yıllık gazetecilik hayatımda Türkiye’de bir örneğini daha önce görmediğim terör saldırılarına yol açan beceriksiz politikaları nedeniyle Erdoğan’ı da kınıyorum' yazdı.

'Ülkesini kasıp kavuran terörle Erdoğan nasıl mücadele ediyor? Fethullah Gülen’i suçlayarak. Gülen, daha önce geçtiğimiz Temmuz ayındaki darbe girişiminin arkasında durmakla suçlanmıştı. Hükümet Gülen aleyhinde kesin bir delil sunmadan ABD'den teslimini istemişti. Başkanlık rejimini getirmek ve muhaliflerini ezmek için darbe girişimini Erdoğan mı tasarladı? Elimde delil olmadığından Erdoğan’ı suçlamıyorum. Bütün muhaliflerini terörizmle suçlayan birisi değilim. Ancak söylemek istediğim şu ki, demokrasi yolunda yavaş yavaş ilerleyen bir ülkede kaos eylemlerinden teröristler kadar Erdoğan’ın politikaları da sorumludur.

Erdoğan Gülen’le ya da terörle alakası olmayan binlerce Türk vatandaşını tutukladı. Komutanları, yargı üyelerini, üniversiteleri ve kendisini desteklemeyen diğer herkesi ezdi.'

Yazının devamında Erdoğan’ın IŞİD’le ilişkisine de değinen yazar, rakibi Esed'i devirmek için Erdoğan’ın IŞİD terörüne göz yumduğunu ancak şimdi ülkedeki terör saldırılarının karsısında IŞİD’le nasıl mücadele edeceğini sormakta.

Hazan, yazısını “Türkiye’deki terör konusunda herkesten önce Erdoğan sorumludur ve aklına eseni yapıp herkesi tehdit ederek yeniden basarısız olmak yerine çözüm bulması gerekiyor” şeklinde noktaladı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ