Tuzak kokusu netleşiyor

O gece Semih Terzi'yi Ankara'ya Zeki Aksakallı çağırmış.
15 Temmuz sürecinde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı oteli basan özel harekatçıların yargılandığı davanın tutuklularından Üsteğmen Enes Yılmaz, Tuğgeneral Semih Terzi'nin vurulması olayıyla ilgili çok çarpıcı bir açıklama yaptı. 

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Üsteğmen Yılmaz; Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulan Tuğgeneral Semih Terzi'nin Ankara'ya Özel Kuvetler Komutanı Tümgeneral Zeki Aksakallı tarafından çağrıldığını söyledi. 

Yılmaz; "Semih Terzi’yi Ankara’ya Zekai Aksakallı çağırdı. 15 Temmuz’dan bir gün önce Semih Terzi’nin kontrolündeki üç tabur başka yerlere kaydırıldı. Nizamiyeden bir tek personel çıksa haberi olan Aksakallı’nın bundan haberi yok mu? Zekai Paşa dinlensin” dedi.


"ZEKİ AKSAKALLI DİNLENSİN" 

Yılmaz mahkemede verdiği ifadede, “Suçlamalar varsayımlar üzerine. Darbe açıklaması Çiğli’de yapıldı. Kahraman bir asker olan Şükrü Seymen’in yanlış bir şeyin içerisinde olacağına inanmadım. Darbe açıklaması sonrasında emirlerin Genel Kurmay Başkanlığından geldiği söylendi. TRT’de yapılan ihtilal yayını gösterildi. Saat 22.00 ile 02.00 arasında neler olduğunu bilmiyoruz, telefonum evdeydi. Bu davada komuta kademesinde olanlar mağdur, ama subaylar sanık. Semih Terzi’yi Ankara’ya Zekai Aksakallı çağırdı. 15 Temmuz’dan bir gün önce Semih Terzi’nin kontrolündeki üç tabur başka yerlere kaydırıldı. Nizamiyeden bir tek personel çıksa haberi olan Aksakallı’nın bundan haberi yok mu? Zekai Paşa dinlensin” dedi.

GÖZALTINDA OLAYI AYDINLATMAYA ÇALIŞMADILAR
Özel Kuvvetlerde görevli Üsteğmen Enes Yılmaz,"Biz gözaltındayken olayı aydınlatıcı bir soru sorulmadı. Sadece F..Ö üzerinde duruldu. Nedip Cengiz Eker ile ilgili birçok soru sorulurken, diğer şehit polis memuru Mehmet Çetin konusundan ısrarla kaçınıldı” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ