AA takla attı, Hürriyet gözlerine inanamadı...

İngiltere Parlamento Komisyonu 15 Temmuz'da Hizmet'in rolü olmadığını açıkladı, Erdoğan rejiminin iftira makinesi Aydın Doğan'ın Hürriyet'i "İnanılır gibi değil" şeklinde manşet attı. Anadolu Ajansı ise raporu kuşa çevirip verdi.
İngiltere Parlamento Komisyonu, 15 Temmuz'a ilişkin 70 sayfalık bir rapor yayınladı. Raporda, Türk Hükümeti'nin iddialarına karşın Hizmet Hareketi'nin 15 Temmuz'da rol aldığına ilişkin "kamuya açık bir delil elimizde yok" denildi.

Almanya'dan sonra İngiltere'den de Erdoğan'ın 15 Temmuz tiyatrosunu deşifre edecek açıklamaların gelmesi Hürriyet'i rahatsız etti.

Havuz raporu görmezden gelirken, Hürriyet, rapor yayınlandıktan saatler sonra "İnanılır gibi değil, Almanya:'dan sonra İngiltere de kanıtları yetersiz buldu" başlığıyla rapora yer verdi.
"KANIT YETERSİZ" DEMİYOR, "KANIT YOK" DİYOR
Ancak Anadolu Ajansı mahreçli kullanılan metinde büyük bir çarpıtma, sansür ve bilgi kaçırma suçları aynı anda işlendi. İngiltere'nin dünyaya duyurduğu raporda "Darbe ve Hizmet bağlantısında ilişkin KANIT YOK" denirken AA ve Hürriyet bunu çarpıtarak "Kanıtları yetersiz bulduk" şeklinde verdi.

Ayrıca raporda AKP rejimini yerden yere vuran cümleler AA ve Hürriyet tarafından sansürlendi. Erdoğan rejimin yaptığı ve havuzda haber olmayan tüm hukuksuzluklar bilgi kaçırılarak sansüre uğradı.ERDOĞAN REJİMİ TELAŞA KAPILDI
İngiltere'nin dünya kamuoyuna bomba gibi düşen raporundan sonra AKP ve yandaşlarının bu telaşı ve panikle metni çarpıtma yoluna gitmesi Saray'daki sıkıntının büyüklüğünü ortaya koyuyor. Çünkü darbe tiyatrosu her geçen gün daha geniş kesimler tarafından fark ediliyor. 

Almanya'dan sonra İngiltere'den çıkan 15 Temmuz raporu, Erdoğan rejiminin Türkiye'de oynadığı tiyatro, senaryosunu yazdıkları kumpaslar, iftiralar ve hukuksuz tutuklamaların uluslararası arenada hiç bir geçerliliğinin olmadığını bir kez daha gösterdi. 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ