Yarbay Levent Türkkan gördüğü işkenceleri anlattı

Vücuduna şiş sokularak "cemaatçiyim" dedirtilen Genelkurmay Başkanı'nın yaveri Yarbay Levent Türkkan konuştu..
15 Temmuz'dan sonra ifadesinde "Cemaat üyesiyim" dediği iddia edilen Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın yaveri Levent Türkkan, mahkemedeki ifadesinde işkence gördüğünü söylerken, “Samimi ifadem yok. Her tarafım dağılmıştı bana serum bağladılar beyin röntgeni çektiler. Samimi bir ifadem yok” dedi.

ÖLDÜ DİYE MORGA ATILMIŞTI

16 Temmuz'da gözaltına alındıktan sonra ağır işkence gördüğü fotoğraflarla ortaya çıkan Yarbay Levent Türkkan'ın öldüğü düşünülerek Ankara Numune Hastanesi Morgu'na gönderildiği burada yaşadığı ortaya çıkmıştı. 


Yüzünde ağır işkence izleri olan Türkkan'ın, bağırsaklarının da sarılı olduğu, ellerinin ise alçıya alındığı dikkat çekmişti. Türkkan'a sert cisimle tecavüz edilmesi sonucu bağırsaklarının patladığı, ellerinin ise işkencede kırıldığı düşünülüyor. 

İLK İFADESİNDE HERŞEYİ REDDETTİ

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın eski yaveri Levent Türkkan, bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada işkence altında ifade verdiğini söyledi.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, Levent Türkkan, “Samimi bir ifadem yok” dedi. 

Türkkan “Samimi ifadem yok. Her tarafım dağılmıştı bana serum bağladılar beyin röntgeni çektiler. Samimi bir ifadem yok” açıklamasını yaptı. 

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ