Hukuksuz baskınlarda bugün: 100'ün üzerinde gözaltı!

15 Temmuz’un yıl dönümü yaklaşırken çoğunluğu Hizmet Hareketi’ne yönelik hukuksuz operasyonlar artarak devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı 3-9 Temmuz 2017 haftasındaki operasyonlarda 520 kişinin gözaltına alındığı açıklamıştı. Temmuz’un ilk 3 günü ve bu hafta içi düzenlenen operasyonlan birlikte Temmuz ayında gözaltı kararı çıkarılan kişi sayısı bine ulaştı. Operasyonlarda bugün ise 147 kişinin evine baskın yapılarak gözaltı kararları gerçekleşti.

Hatay’da 50 hukuksuz gözaltı 
Hatay’daki 15 Temmuz sonrası soruşturmalar kapsamında meslekten ihraç edilen memurların da aralarında bulunduğu 50 kişi gözaltına alındı. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, delil niteliği taşımayan “ByLock” kullandıkları iddia edilen kişilerin adreslerine polisler tarafından sabah saatlerinde eş zamanlı baskınlar gerçekleştirildi.


6 ilde, 71 gözaltı
Antalya merkezli 6 ildeki operasyonlarda ise 71 kişi gözaltına alındı. Antalya, İstanbul, Mardin, Balıkesir, Malatya ve Afyonkarahisar’da belirlenen adreslere baskınlar düzenlendi.  15 Temmuz sonrası kapatılan bir derneğin üyesi oldukları idda edilen kişilerin, para topladıkları ve “hükümet aleyhine propaganda yaptırdıkları” öne sürüldü

Bylock operasyonu: 26 gözaltı
Adana’da düzenlenen ‘Bylock’ kullandıkları iddia edilen 26 kişi gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen darbe soruşturmasında  ‘ByLock’ kullandığı öne sürülen öğretmen ve polislere yönelik yapılan operasyonda çok sayıda adrese baskın düzenlendi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ