Genelkurmay davası'nın ardından ortalık karıştı

15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlerle ilgili 221 sanık hakkında açılan davanın sonunda darbe girişiminde yaşamını yitirenlerin yakınları ile sanık yakınları birbirine girdi.
Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki duruşma salonunda görülen ve sabah saatlerinden bu yana gerginliğin sürdüğü davanın ilk duruşmasında sanıklar eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk ile eski Kurmay Albay Ahmet Özçetin savunma yaptı.

Öztürk ile Özçetin’in savunmalarının tamamlanmasının ardından Mahkeme Başkanı Oğuz Dik, davanın bugünkü celsesinin tamamlandığını, davaya yarın devam edileceğini açıkladı.

Arbede yaşandı


CNN Türk'ten edinilen bilgiye göre, duruşma salonunun boşaltılması esnasında darbe girişiminde yaşamını yitirenlerin yakınları ile sanık yakınları arasında arbede yaşandı. Sözlü olarak başlayan tartışma bir anda büyüdü.

Tarafların birbirlerinin üzerine koşması üzerine polis ekipleri olaya müdahale ederek, taraflar arasında barikat oluşturdu.

Darbe girişiminde yaşamını yitirenlerin yakınlarının bulunduğu sıralardan sanık yakınlarının bulunduğu alana su şişeleri fırlatıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ