YSK yenilenerek seçime gidilecek başkan olacak kişi özel seçildi

Adil seçimi unutun...
Türkiye'nin rejiminin değiştiği son referandumda YSK'nın mühürsüz oyları geçerli sayan kararıyla birlikte seçim sonuçları hileyle değiştirilmiş oldu. 

Erdoğan Rejiminin YSK'yı seçim sonuçlarını değiştirmek için bir aparat olarak kullanacağı böylece ortaya çıktı. 

Ancak 2019 seçimlerini garantiye almak isteyen Erdoğan Rejimi'nin YSK'yı baştan aşağı yenileyerek seçime gideceği ortaya çıktı. 

Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'ün verdiği bilgiler özetle şöyle:
 
"2019, Türkiye'nin seçim yılı olacak. Yerel seçimler, milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleştirilecek. Seçimleri yapacak YSK da, seçimlere önemli değişiklikle girecek. YSK Başkanı Sadi Güven'le birlikte Yargıtay'dan gelen üyelerden Faruk Kaymak ve Nilgün Hacımahmutoğlu, Danıştay'dan seçilen İlhan Hanağası, Zeki Yiğit ve Nakiddin Buğday'ın da YSK'daki görev süresi 23 Ocak 2019'da doluyor. Üyeler 6 yıllığına seçiliyor. 

Adalet Bakanı'nın değişmesinden sonra Kenan İpek, müsteşarlık görevinden ayrıldı, hemen Yargıtay Üyeliği'ne seçildi. Şimdi yargı camiasında, “Kenan İpek, özellikle Yargıtay'a gönderildi. Çünkü, 23 Ocak 2019'da YSK Başkanı Sadi Güven'in görev süresi doluyor. Yerine Cumhurbaşkanı'nın çok güvendiği birisinin atanması gerekiyor. Bu da Kenan İpek'tir” deniliyor. İpek, Yargıtay üyesi yapıldıktan sonra YSK üyeliğine seçilecek, orada da muhtemelen başkan yapılacak. Beklenti ve yargı kulisleri böyle… 2 bin civarında çalışanı olmasına rağmen hâlâ Teşkilat Kanunu bulunmayan YSK'nın Teşkilat Kanun Taslağı'nda sürprizler yer alacak mı, onu da büyük bir gizlilik içinde çalışması yapılan tasarının TBMM'ye gönderilmesinden sonra öğrenebileceğiz." 
loading...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YEREL HABERLERİ