Yolcusuna bıçakla saldıran taksiciye hapis istemi

İstanbul’da yolu uzatarak gittiğini iddia eden yolcusuna bıçakla saldıran taksi şoförü Şeyhmus K. hakkında ‘silahla kasten basit yaralama’dan 1.5 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.
Habertürk’ten Serdar Kulaksız’ın haberine göre, Yenikapı’dan taksi çeviren Zafer İ. ve ablası Nilgün İ., Şişli’ye gitmek üzere araca bindi. Şoför Şeyhmus K., yolcularını Kasımpaşa bölgesinden dolaştırarak Şişli’ye götürdü. Ancak Nilgün İ.’nin tepki gösterdiği taksi şoförü Şeyhmus K., aracını Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde kenara çekip “Ben sizin özel şoförünüz değilim. İnin, sizi götürmek istemiyorum” dedi.

Araçtan inen Zafer İ., taksi şoförü ücreti isteyince “Bu kadar olaydan sonra bir de para mı istiyorsun?” dedi. Araya abla Nilgün İ. girdi ve tartışmayı bitirmek için ücreti ödedi.

Ancak taksi şoförünün araç içinde Nilgün İ.’nin çantası ve elinde bulunan poşetleri çekiştirmesi üzerine sinirlenen Zafer İ. aracın kapısına vurdu. Taksi şoförü bıçak çekip Zafer İ.’ye saldırdı, Zafer İ.’nin başından hafif şekilde yaralandığı, aracın da arka camının kırıldığı olay, polisin gelmesiyle sona erdi.


Hastanedeki tedavisinin ardından Zafer İ., taksi şoförü Şehmus K.’dan şikâyetçi oldu. Şeyhmus K. ise Zafer İ.’nin ablasıyla birlikte kendisine saldırdığını, bıçağı kendisini korumak için kullandığını savundu.

Olayla ilgili savcılığın hazırladığı iddianameye giren adli tıp kurumu raporunda, Zafer İ.’nin yaralanmasının basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olduğu belirtildi.

Savcılık, şüpheli taksi şoförü Şeyhmus K. hakkında ‘silahla kasten basit yaralama’ suçundan altı aydan 1.5 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ