‘Yardımlar meçhul, camiler rant kapısı’ diyen imama soruşturma

Camilerde toplanan yardım paralarının nerelere harcandığının meçhul olduğunu ve camilerin rant kapısına döndüğünü savunan imam Ebubekir Karsan hakkında soruşturma başlatıldı.
İstanbul Sancaktepe’deki Yeni Doğan Bilal-i Habeşi Camii’nde görevli Karsan, üç ay önce sosyal medya hesabında yayınladığı videoda, müftülüğün yardım toplanması için imamlara baskı yaptığını, toplanan paraların ise nereye harcandığının belli olmadığını öne sürmüştü.

Karsan videoda şunları söylemişti: “Camilerde toplanan yardımların bir kısmının yattığı müftülük, yardımların ne miktarını, ne de nerelere harcandığını ilan etmekte. Şu kısmı açıkça ifade etmek gerekir ki, ben bu zamana kadar Diyanet İşleri Başkanlığı’nın veya müftülüklerin, yapımına yardımcı olduğu cami ya da kuran kursu olduğunu duymadım. Şahit olana şahit olan da duymadım. Biz imamlar ve müezzinler olarak, cemaatlerimizin bizlere güvenerek Allah rızası için yaptığı yardımların hesabını mahşer günün vereceğimizi düşünüyorum. Camiler, insanlara hizmet edilen mekanlar olmaktan çıkmakta ve birilerine rant olmakta.”
Karsan’ın, ‘izinsiz basın açıklaması yapmak’ gerekçesiyle açığa alındığı ve hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ