Valilik'ten 'köylülere işkence' açıklaması

Hakkari Valiliği, Şemdinli'nin Altunsu köyüne jandarma ve polisin yaptığı baskında işkence gördüğünü söyleyen köylülerin "Zor kullanılarak derdest edildiğini" söyledi.
Hakkari Valiliği, Şemdinli’nin Altunsu köyünde, köylülerin işkence gördüklerini belirterek şikayette bulunmasının ardından açıklama yaptı

Valilikten yapılan açıklama şöyle: “Güvenlik güçlerimiz tarafından Şemdinli ilçesi Altınsu Mahallesinde 05.08.2017 günü icra edilen operasyon esnasında açılan ateş sonucu 1 polis memurumuz şehit olmuş, bunun üzerine ateşin geldiği değerlendirilen bölgelerde bulunan şüpheli şahıslar hukuka uygun olarak gözaltına alınmışlar, ancak bu esnada güvenlik güçlerimize direnen şahıslar da yetkiler dahilinde zor kullanılarak derdest edilmişlerdir.
Daha sonra gözaltına alınırken darp edildikleri iddiası ile Savcılık Makamına müracaat eden 10 vatandaşımızın işlemleri devam etmekte olup, bunlar arasında kadın bulunmamaktadır. Ayrıca kusuru olan personel tespit edilirse haklarında gerekli idari tahkikat da yapılacaktır.” 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ