Tecavüz sonucu hamile kalan zihinsel engelli çocuğun maaşı kesildi

Denizli’de akrabasının tecavüzü sonrası doğum yapmak zorunda kalacak 14 yaşındaki zihinsel engelli çocuğun engelli maaşı kesildi.
Pamukkale ilçesinde yaşayan evli ve iki çocuk babası 57 yaşındaki Hamza Ö., beş ay önce evde kimse yokken 14 yaşındaki zihinsel engelli akrabası Ş.K.’ye öldürme tehdidiyle tecavüz etti.Ş.K.’nin hamile kaldığı, gittiği özel eğitim merkezinde 16 Kasım’da rahatsızlanarak kusmasıyla ortaya çıktı.


Şikayet üzerine tutuklanan Hamza Ö. hakkında Denizli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğa nitelikli cinsel istismar’ ve ‘çocuğa yönelik cinsel amaçlı cebir ve tehdit ile hürriyetin yoksun kılma’suçlarından 16 yıldan 36 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.


Maaşı kesildi

Bu arada çocuğa 20 haftalık kanuni hamilelik süresi dolduğu için kürtaj yapılamadı. Çocuğun bebeği doğurmak zorunda kalacağı bildirildi.

Çocuğun annesi E.B., kızının hamile olduğunu fark etmediğini, kendisine de bir şey anlatmadığını belirterek “Engelli kızım için devlet tarafından ödenen engelli maaşı da bu olay nedeniyle kesildi. Mağduruz. Kızıma tecavüz eden bu kişiden şikayetçi oldum. İnşallah hakettiği cezayı alır” dedi.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ