Öğrenciyi kandırıp cinsel istismarda bulunan öğretmene mahalleliden dayak

İstanbul'a bağlı Fatih ilçesinde okuyan lise öğrencisini beden eğitim öğretmeni S.Ö. reklam çekiminde oynaması için evine davet etti. İstismara uğrayan öğrenci ablasını arayarak yardım istedi.
İstanbul'a bağlı Fatih’teki bir lisenin beden eğitimi öğretmeni S.Ö., reklam çekimi için evine davet ettiği birinci sınıf öğrencisi M.Ç.’yi cinsel istismarda bulundu. M.Ç. telefonla ablasından yardım istedi. M.Ç.’nin ablası, öğretmeni telefonla arayıp buluşmak istediğini söyledikten sonra buluştuğu yerde ‘Tacizci!’ diye bağırdı. Bunu duyan mahalleli S.Ö.’yü sopalarla dövdü.

Hürriyet'te yer alan habere göre, polisin linçten kurtardığı S.Ö. ifadesinde şunları söyledi: “S. isminde 9’uncu sınıfta okuyan aynı zamanda atlet olan kız öğrencim beni aradı. Konuşma sırasında oyunculuktan konu açıldı. Ben de birkaç dizide oynadığım için kendisine çok çocuk oyuncu aradıklarını, tanıdığım bir ajansa kayıt yaptırmasını söyledim. İzinli olduğum için evimde alkol almaktaydım. Aynı gün içerisinde yine çalıştığım okulda öğrenci olan M.Ç. beni aradı ve Sultan isimli arkadaşının kendisine oyuncu olmak için ajansa gitmesini söylediğimi, kendisinin de oyuncu olmak istediğini bana aktardı. Ben de S.’ye söylediklerimi tekrarladım. Daha sonrasında beni telefonla arayan, adının M olduğunu söyleyen kadın benimle buluşup bira içmek istediğini söyledi. Ben sürekli kavga ettiğim, barışıp ayrıldığım sevgilim olan Şenay sandım ve kendisiyle buluşmayı kabul ettim. Telefonda Sümbül Efendi Camisinin orada buluşmak istediğini söyledi. Konuşmalarından dolayı telefondaki bayanın da alkollü olduğunu düşündüm. Sümbül Efendi Camisinin yakınında bir market önüne geldiğimde 5-6 kişilik bir grup beni sopalarla darp etmeye başladı. Ne olduğunu anlamadım. Yüzüme darbe aldım ve kendimi korumak için yere uzandım. Polis memurları geldiler. 5 şişe yüksek alkollü bira içmişti. Bugün M.Ç. isimli şahsı görüp görmediğimi hatırlamıyorum. M.Ç.’yi evime götürmedim. Telefonda kendisini taciz etmedim, alkol içmesi ya da alması yönünde bir şey söylemedim. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum.”

TUTUKLANDI


Emniyet'teki işlemlerin ardından olaydan bir gün sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen S.Ö., ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan tutuklanarak ceza evine gönderildi.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ