Müftülük toplantısında dehşet saçtı: 1 imam ile 1 vaizi öldürdü intihar girişiminde bulundu

Erzincan'ın Tercan İlçesi'nde Müftülüğün aylık olağan toplantısında çıkan tartışmada silahlar çekildi. Tercan Kaymakamlığında, müftülükçe düzenlenen toplantıda çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
Erzincan 'ın Tercan Kaymakamlığında müftülükçe düzenlenen toplantıda müftülükpersonelinin silahla ateş açması sonucu ilk belirlemelere göre 2 kişi yaşamını yitirdi, zanlının da aralarında yer aldığı 5 kişi yaralandı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, kaymakamlık binası giriş katındaki müftülük salonunda düzenlenen toplantı sırasında müftülük personeli Fatih A. ile bazı kişiler arasında tartışma çıktı.

Tartışma sırasında Fatih A, tabanca ile çevreye rastgele ateş açtı.


Zanlının silahından çıkan kurşunların isabet ettiği Rasim Kılıç ve Ersin Kan öldü; Muhammet Fatih Küçükyıldız (30), Murat Kılıç (45), Harun Yakup Günday ve Sait Günday yaralandı. Zanlı, aynı silahla intihar girişiminde bulundu. Yaralanan zanlı ile 4 kişi, ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk, AA muhabirine, olayın Tercan ilçesinde kaymakamlık binasındaki toplantı salonunda müftülüğün her ay yaptığı toplantı sırasında yaşandığını söyledi.

Baştürk, "Toplantı sırasında müftülük personeli olan ve psikolojik sorunları bulunan bir zanlının toplantı salonuna girip ateş açması sonucu 2 kişi öldü, yaralılar da var." dedi.

Toplantıya imamlar ile müftülük personelinin katıldığını belirten Baştürk, güvenlik güçlerinin olay yerinde kontrolü sağladığını kaydetti.

- Yaralıların sağlık durumu ağır

Valilikten yapılan açıklamada ise olayın müftü odası ile evrak bürosundaki müftülükçalışanlarının toplantısı sırasında yaşandığı belirtilerek, zanlı Fatih A'nın müftülükte yardımcı hizmetler kadrosunda çalıştığı bildirildi.

Müftülükte olay öncesi Fatih A'nın izin talebi nedeniyle tartışma çıktığı aktarılan açıklamada, zanlının müftü odası ve evrak odasındaki çalışanlara ateş açtığı, ardından kafasına ateş açarak yaralandığı belirtildi.

Ölen ve yaralananların kimliklerinin paylaşıldığı açıklamada, yaralıların Tercan Devlet Hastanesine kaldırıldığı bilgisi verildi.

Zanlının da aralarında yer aldığı 5 kişinin bu hastanedeki ilk müdahale sonrası ErzincanMengücek Gazi ve Araştırma Hastahanesine sevk edildiği belirtilen açıklamada, 5 yaralının sağlık durumunun ağır olduğu bildirildi. DHA
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ