Metroda güvenlikçinin silahını alıp ateş açtı

İstanbul Yenikapı metro istasyonunda biletsiz geçişine izin vermediği için güvenlik görevlisinin silahını alan madde bağımlısı kişi etrafa ateş açtı, bir yolcu yaralandı.
İstanbul Yenikapı metro istasyonunda biletsiz geçişine izin vermediği için güvenlik görevlisinin silahını alan madde bağımlısı kişi etrafa ateş açtı, bir yolcu yaralandı. Mermisi bitince istasyondaki yolcular tarafından yakalanarak darp edilen saldırgan, polisler tarafından gözaltına alındı.Yenikapı Metro istasyonunda gece saatlerinde güvenlik görevlisinin başına taşla vurup daha sonra silahını alan bir kişi, rastgele etrafa ateş açtı.

Saldırı, Fatih’te bulunan Yenikapı Metro İstasyonu’nda meydana geldi. Gece saat 00:30 sıralarında, Yenikapı’da bulunan Metro istasyonuna gelen ve madde bağımlısı olduğu iddia edilen bir kişi içeri girmek istedi. Bu sırada Metro’da çalışan güvenlik görevlisi de bu kişiyi dışarı çıkarmak istedi. Dışarı çıkarılan saldırgan, yoldan aldığı taşları güvenlik görevlisi Murat Tuncay’ın başına vurarak yaraladı. Yaralı güvenlik görevlisinin silahını alarak tekrar metroya giren kişi, rastgele etrafa ateş açtı. Bu sırada metrodan inenler silah sesleri üzerine büyük panik yaşayarak etrafa kaçarken, çalışanlar da durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

HAYATİ TEHLİKELERİ YOK


İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Saldırganın etrafa açtığı ateş sonucu metrodan inen Yılmaz Alkan isimli bir yolcu bacağından yaralandı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri metronun içine girdi. Bu sırada saldırganın kullandığı silahın mermileri bitince, metrodan inen yolcular saldırganı yakalamak için müdahale etti. Olay yerine gelen Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli devriye ekipleri de madde bağımlısını gözaltına aldı. Olay sonrası hayati tehlikeleri bulunmayan ve yaralanan güvenlik görevlisi Murat Tuncay ile Yılmaz Alkan isimli yolcunun ilk müdahalesi ambulansta yapıldıktan sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

BİLETSİZ GEÇMEK İSTEMİŞ

Olayın yaşandığı yerde bulunan bir taksi sürücüsü, “Buradan koşup gidip geliyordu. Daha sonra güvenlik görevlisi onu dışarıya çıkartmak istedi. Saldırganın elinde iki tane taş vardı. Güvenlik görevlisinin kafasına bir vurdu, silahını aldı ve sağa sola ateş etti. Biz hastaneye 2 tane yaralı gönderdik. Birisi güvenlik diğeri de ayağından yaralı. Biz buradaydık onu çıkartmaya çalıştık ama çıkmadı” dedi.

Edinilen bilgiye göre, metroya girmeye çalışan şüphelinin madde bağımlısı olduğu ve ulaşım kartı olmadan kaçak bir şekilde metroya binmek istediği iddia edildi. Ayrıca, olayı gerçekleştiren şüphelinin bir süre önce de güvenlikçiler tarafından istasyondan dışarı çıkartıldığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ