Eşi yok diye yine bir kadını gözaltına aldılar!

Hizmet Hareketine yönelik zulüm/soykırım dalgası her gün yeni bir hukuk skandalıyla karşılaşarak devam ediyor.
OHAL’le başlayan zulüm sürecinde özellikle cezaevlerinde yapılan hukuksuz ve keyfi muameleler tutukluların sağlığını tehdit ediyor. Kötü muameleler, insancıl olmayan cezaevi şartları, ilaçların verilmemesi, hastaların doktora çıkartılmaması, kurum doktorlarının şikayetleri dikkate almaması, hastane sevklerinde zorluklar çıkarılması ve daha birçok haksız uygulama sağlıklı yaşama hakkı engelliyor.

Zulmün adresi bu sefer Giresun Piraziz'deydi. Evlerine baskın yapan polisler eşini evde bulamayınca "Ya kocanın yerini söylersin Ya seni alırız" diyerek üç çocuk annesi E.Y.'yi gözaltına aldılar. Polisler kadının babasına da babasına da “damadınızdan dolayı kızınızı alıyoruz” diyerek adeta dalga geçtiler. Üç çocuk annesi olan 40 yaşındaki E.Y.’nin Giresun Adliyesi’ne götürüldüğü ve henüz kendisinden haber alınamadığı öğrenildi. Üç torunuyla yalnız kalan dede Y.K. ise çaresiz bir şekilde kızından gelecek bir haber bekliyor.

Daha önce Erzurum’da Bülent Korucu’ya ulaşılamadığından eşi Hacer Korucu çocuklarının göz önünde rehin alınmış ve ardından tutuklanmıştı.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ