Cinsel istismar zanlısı 'iyi hal'den tahliye edildi!

13 yaşındaki kıza ‘cinsel istismar’ suçlamasıyla 12 yıl altı ay hapis cezası almıştı...
Evli ve üç çocuk babası ortaokul öğretmeni, İsmail S. kızının arkadaşının annesi G.B.’yle altı aylık bir ilişki yaşadı.

G.B.’nin kızı K.Ö., İsmail S. ile mahallede oturan Emre G.’nin kendisine farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğunu annesine söyledi. İsmail S. ile Emre G. anne-kızın şikayeti üzerine tutuklandı.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından yargılanan sanıklar, karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Son sözleri sorulan sanıklardan Emre G. pişman olduğunu söyleyerek mahkemeden son bir şans istedi.


Diğer sanık İsmail S. ise suçlamaları reddetti: “Ailevi sorunlarım nedeniyle evli olmama rağmen başka biriyle ilişki yaşadım. Böyle bir yanlışım oldu. Mağdurun annesiyle altı aylık bir ilişki yaşadık. Kocası bırakıp gidince ortada kalmışlardı. Hallerine acımıştım. Benden şikayetçi olan kıza da babalık yaptım. Bu süre zarfında maddi olarak da battım. Maddi durumumu düzeltmek için öğretmenliğin yanında başka işler de yaptım. Suçsuzum, kesinlikle cinsel istismarda bulunmadım.”

İtiraflara rağmen tahliye edildi

Mahkeme, Emre G.’ye toplam 12 yıl altı ay hapis cezası vermişti. Ama duruşmalardaki ‘samimi söylemleri ve iyi hali’nin yanısıra tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliye kararı verdi.

Öğretmen İsmail S.’ye ise iki suçtan iyi hal indirimi de uygulanarak toplam 14 yıl dört ay hapis cezası verilerek tutukluluk halinin devamına hükmedildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ