Antalya Valisi sosyal medyanın gündeminde

Çin'de bu kıyafetle verdiği pozu twitter hesabından paylaşan Antalya Valisi'ne yüzlerce yanıt yazıldı.
Çin’in Anhui eyaletinin başkenti Hefei ile Antalya arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Protokol sonrası Çin’in geleneksel kıyafetlerini giyen Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yakın koruması ile objektiflere poz verdi. Ardından da çekilen fotoğrafı Twitter hesabından “Bütün Çin’i selamladım. Antalya’ya davet ettim” mesajıyla paylaştı.

Olan da bu paylaşımdan sonra oldu. Sosyal medya kullanıcıları önce fotoğrafı espri olarak algıladı ancak paylaşımın valinin resmi hesabından yapıldığı anlaşılınca yorumlar yağmaya başladı.

Özellikle Çin'in nüfusuna vurgu yapıp 'ya gelirlerse' diyenler, Vali'ye Antalya havalimanının bomboş fotoğrafını gönderenler de vardı. Daha önce Çin'e gidip valiyle benzer pozları çekenlerin yanısıra valinin eliyle yaptığı selamlama işareti de espri konusu oldu. "Adamların gözleri çekikti bu fotoğraftan sonra tamamen kapanacak" diyenler de oldu.


Antalya Valisi Münir Karaloğlu, daha kısa bir süre önce Antalya'da alkol içilmesini yasaklamıştı. Yasak özellikle Antalya'da 'turizmi bitirecek karar' olarak algılanmış ve eleştirilmişti. Valilik ise içki yasağını turistler rahatsız olmasın, özgürce yaşasınlar diye aldıklarını iddia etmişti. Ve yasağı 'alkol içmeyi yasaklayan karar', 'turizmi bitirecek karar' başlıklarıyla haberleştirmenin doğru olmadığını savunmuştu.

İşte Antalya Valisi'nin bu fotoğrafına sosyal medyada yapılan bazı yorumlar:artıgerçek
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ