Ankara'da 'sosyal medya' operasyonu: Çok sayıda gözaltı

Ankara'da yapılan 'sosyal medya' operasyonunda, aralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın danışmanı, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyesi ve KESK'li bir başkanın da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı
Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek Ankara’da sabahın erken saatlerinde çok sayıda eve polis baskınları yapıldı. Aralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın danışmanı Songül Akbay ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nden Cevahir Canpolat’ın da olduğu çok sayıda isim gözaltına alındı.

Gazete Duvar’ın haberine göre; Ankara bu sabaha yeni bir gözaltı dalgasıyla başladı. Tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın danışmanı Songül Akbay’ın evine sabahın erken saatlerinde polis baskını yapıldı. Akbay, evinde yapılan aramanın ardından gözaltına alındı.

Öğrenci Kolektifleri’nden Aysu Simge Taştan, yazar Emek Erez, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nden Cevahir Canpolat, Kaos GL’den Ali Erol, Avukat Kemal Ulusoy ve Seyri Sokak’tan Sibel Tekin’in de evlerinde polis arama yaptı.


TTB'YE DESTEK EV OLDU!

Ali Erol’un gözaltına alınması gerekçesinin ise “Savaş bir halk sağlığı sorunudur. #TTB’ninyanındayız” tweeti olduğu öğrenildi.

Dünkü Adalet Nöbeti’nde TTB’nin bildirisi okunduğu gerekçesiyle gece Avukat Kemal Aytaç’ın evinde de polis araması yapıldı. CHP Milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Yarkadaş, şu açıklamalarda bulundu:

“44 haftadır ‘Adalet Nöbeti’nin tutulmasını sağlayan Av. Kemal Aytaç’ın evi gece polis baskınına uğradı. Aytaç’ın evi arandı. Dünkü Adalet Nöbeti’nde TTB’nin son bildirisi okunmuştu. Soruşturma buna dair mi bilmiyorum! Kimseye nefes aldırmak istemiyorlar!”

KESK'Lİ BAŞKAN DA GÖZALTINDA

İleri Haber'in aktardığına göre; Ankara’da gözaltına alınanlar arasında KESK’li bir sendika genel başkanı da bulunuyor. KESK’ten gelen açıklamada saat 11.00’de konuya ilişkin bir basın açıklaması yapılacağı duyurulurken şu ifadelere yer verildi:

“Bu sabah saatlerinde sosyal medya paylaşımları nedeniyle Ankara’da gerçekleştirilen operasyon sonucu aralarında üye sendikamız Tarım Orkam Sen Genel Başkanı Hamit Kurt’un da bulunduğun çok sayıda kişi gözaltına alınmıştır. Bu duruma karşı saat 11.00’da Tarım Orkam Sen Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenlenecektir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ