Adalet yürüyüşüne katılan Veysel Kılıç'a AKP’li belediyeden zulüm

Kılıç’a AKP’li belediye ‘Vatan hainisin’ diyerek çakıl taşı satmadı.
OHAL sürecinde tutuklanan oğlu Hava Harp Okulu öğrencisi Selahattin Kılıç için CHP’nin Adalet Yürüyüşü’ne de katılan Veysel Kılıç, çakıl satın almak istediği Rize’nin Çayeli İlçesi Büyükköy Belde Belediyesi’nde AKP’li Belediye Başkanı Hamza Saruhan tarafından, “Sen Adalet Yürüyüşü’ne katıldın. Senin oğlun terörist! Sen de vatan hainisin! Ben vatan hainlerine çakıl vermem” diyerek kovulduğunu iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

Çelik, “Benim oğlum daha yargılanıyor. İnanıyorum ki beraat edecek. Ayrıca ne zamandan beridir çocukların yaptıklarından dolayı babalar sorgulanıyor?” diye konuştu. Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan ise “Ben öyle bir şey kesinlikle demedim. Daha önce de birkaç kez işini yapmıştık.

Bu nedenle de, ‘Belediye ve başkan F..Ö’cülerin işini yapıyor’ diye BİMER’e şikâyet edildik. Böyle şikâyetler olduğunu ifade etmeye çalıştım. Ancak o da bana, beni şikâyet edeceğini söyledi” dedi. Saruhan’dan önceki belediye başkanı Mustafa Külünkoğlu, 21 Eylül’de tutuklanmıştı.


Veysel Kılıç’ın oğlu Hava Harp Okulu öğrencisi Selahattin Kılıç, OHAL sürecinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gözaltına alınarak tutuklandı. Doktor olan kızı Zeynek Sarı da KHK ile ihraç edildi. Veysel Kılıç, kızı Zeynep Sarı ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen temmuz ayında yaptığı Adalet Yürüyüşü’ne katılmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ