17 yaşındaki genç 'Mavi Balina' oyunu sebebiyle intihar etti

Mavi Balina oyunu, Ordu'da da ölüme yol açtı. Mavi Balina oyununun Türkiye'de son dönemde 142 gencin intiharıyla bağlantılı olabileceği ifade ediliyor
Mavi Balina oyunu oynayan İbrahim Can Duman, intihar etti. Ordu'nun Altınordu ilçesinde 17 yaşındaki İbrahim Can Duman'ın Mavi Balina oyunundaki bir talimatı yerine getirmek için kendini doğalgaz borusuna asarak intihar ettiği iddia edildi.

İHA'nın haberine göre, Altınordu ilçesinde meydana gelen olayda, İbrahim Can Duman'ın Ordu Devlet Hastanesi'nde çalışan annesi iş dönüşü eve geldiğinde oğlunun cansız bedeni ile karşılaştı.

Olay yerine gelen Cumhuriyet  Savcısı tarafından yapılan incelemenin ardından 17 yaşındaki gencin cansız bedeni otopsi için Ordu Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


'MAVİ BALİNA OYUNU'NDA OYUNCULARA VERİLEN 50 GÖREVİN SONUNDA ÖLMELERİ İSTENİYOR

İddiaya göre, 17 yaşındaki genci kendi canına kıymaya kadar götüren sebeplerin başında 'Mavi Balina' adlı internet oyunu olduğu belirtildi. 

Söz konusu oyunun Türkiye'de son dönemde 142 gencin intiharıyla bağlantılı olabileceği ifade edilen oyunda oyunculara 50 görev veriliyor. Verilen bu görevlerin sonunda oyuncunun kendini asarak ya da yüksek bir yerden atlayarak canına kıymasıyla oyun son buluyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ