16 yaşındaki üvey kızına tecavüz edip hamile bırakan babaya 30 yıl hapis

Çorum’da 16 yaşındaki üvey kızını istismar edip hamile bıraktığı suçlamasıyla yargılanan 52 yaşındaki N.K.’ya 30 yıl hapis cezası verildi.
Anne 41 yaşındaki H.K., bir süre önce eşinden boşanıp 52 yaşındaki N.K.’yle evlendi. Anne, Temmuz 2016’da kızı S.Ç.’nin dört aydır adet görmediğini fark edince rahatsızlığı olabileceğini düşünerek çocuğunu hastaneye götürdü.

Çocuğun muayenede hamile olduğu ortaya çıktı. S.Ç., üvey babası N.K.’nın kendisini istismar ettiğini anlattı. Annenin şikayeti üzerine baba gözaltına alındı.

Zincirleme istismar


Çocuk ifadesinde şunları anlattı: “Kamyonla iş sebebiyle Antalya’ya giden üvey babam N.K. ile ben de tatil amacıyla buradaki akrabamızın yanına gittim. Yolda bilmediğim bir yerde üvey babam kamyonu durdurdu ve bana ilişkiye girme teklif etti. Ben de kızdım ve bağırmaya başladım. Sonra bana saldırdı ve üzerimdeki kıyafetleri zorla çıkarıp ilişkiye girdi. Sonra da Antalya’ya gittik. Bir süre Antalya’da dayımlarda kaldım. Olayın şokunu atlatmaya çalıştım. Sonra tekrar Çorum’a döndüm. Kimseye hiçbir şey söyleyemedim. Yaklaşık iki ay sonra üvey babam evde yalnızken bana bir kez daha tecavüz etti. Bunun dışında üç kez daha benimle tekrar ilişkiye girdi.”

Ş.Ç.’nin yalan söylediğini öne süren N.K. tutuklandı.

Rapor: Bebeğin babası istismarcı

N.K. hakkında ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçlarından Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Uzman hekim eşliğinde ölü doğan bebekten alınan biyolojik örnekler mahkeme kararıyla soy bağının tespiti amacıyla Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığı’na gönderildi.

İncelemede, bebeğin babasının yüzde 99.9 ihtimalle üvey baba N.K. olduğu belirlendi.

Karar duruşmasında hakim karşısına çıkan tutuklu sanık N.K. 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ