'10-15 gün önce bir Alevinin kafasını kırdım şimdi de senin...'

İddiaya göre bankamatikten işlem yapan %84 görme engelli Zafer İlhan isimli vatandaşı sözle taciz eden sivil polis memuru M. M. S., bankamatikteki işlemini bitiren engelli vatandaşın yolunu kesti.

İddiaya göre bankamatikten işlem yapan %84 görme engelli Zafer İlhan isimli vatandaşı sözle taciz eden sivil polis memuru M. M. S., bankamatikteki işlemini bitiren engelli vatandaşın yolunu kesti. Olay yerine 2 polis memuru ve bir bekçi çağıran M. M. S., polisler olay yerine gelmeden yakasından tuttuğu görme engelli İlhan'ı yere fırlattı. Daha sonra ise 'Lan vatan haini şikayet etmekle eline ne geçti. 10-15 gün önce bir Alevinin kafasını kırdım şimdi de senin kafanı kıracağım' dedi.orum'un Mecitözü ilçesinde gerçekleşen olayda yere düşen vatandaşın üzerine oturan polis memuru, engelli vatandaşın kollarını bükerek etkisiz hale getirirken, olay yerine gelen 1 resmi ve 1 sivil polis, vatandaşı yol ortasında darp etti.

Oda TV'den Cuma Şahin'in haberine göre Zafer İlhan yaşadıklarını şöyle anlattı:


'Bankamatikte işlem yaparken yanımdan geçen  polis memuru hakaret etti. 'Lan vatan haini şikayet etmekle eline ne geçti. 10-15 gün önce bir Alevinin kafasını kırdım şimdi de senin kafanı kıracağım' dedi. Ben de kendisine 'İşine git hemşerim' dedim. Bana, kimliğimi vermemi söyledi. Ben de, 'Siz henüz görevli değilsiniz, çağırın görevli memurlara vereyim kimliğimi' dedim. Olay yerine polisler gelmeden yakamdan tutarak yere fırlattı. Yere düştüğümde üzerime çöktü. Gelen polislerin bana yardım edeceğini umuyordum, meğer gelenlerde bana zor kullanmaya başladılar. Biri ayaklarımı tutarken, iki sivil polis ise rastgele darp etmeye ve küfürler savurmaya devam ettiler. Olay yerinden kaldırdılar beni ve karakola götürürken de anama bacıma küfür ettiler. Hem küfür ediyorlar ve bir yandan da rastgele kafama ve sırtıma vurmayı sürdürüyorlardı. Polis, elindeki kelepçe ile suratıma defalarca vurdu. Zaten görmeyen gözümle sadece, 'Ben size ne yaptım' dedim. Onlar da, 'Bizi şikayet etmeyecektin' dediler. Canım çok yanıyordu, burnum kırılmıştı aldığım darbelerden sonra. Beni Mecitözü İlçe Devlet Hastanesi'ne götürdüler. Ama beni hastaneye, yine beni dövenler götürdü. Doktorlarla benden çok onlar konuştu. Ve gereken tedaviyi almamı ve doktorların rapor vermesini engellemeye çalıştılar'' dedi.

Zafer İlhan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bana 'vatan haini' diye hitap edince dayanamadım, kendisine, 'Benim sülalemde vatan haini çıkmadı ve de çıkmaz. Bizler vatanına bayrağına saygılı insanlarız' dedim. Bu konudan dolayı kendisini ilçe kaymakamlığına şikayet etmiştim. Polisler, 'Şikayet edemezsin, biz buranın hem hakimi hem de kaymakamıyız' demişlerdi. Benim %84 görme özürlü olmam polislerden dayak yememi mi gerektiriyor? Anlayamadım. Oysa polislerin vatandaşa yardımcı olduğunu sanıyordum'' dedi.


İDARİ İŞLEM BAŞLATILDI

Öte yandan, konu hakkında bilgi almak istediğimiz Çorum Emniyet Müdürlüğü ise, polis memuru hakkında idari işlem başlattıklarını bildirdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ