Usain Bolt futbola başlıyor!

Usain Bolt futbola başlama kararı aldı. Bolt, Dortmund ile antrenmanlara başlayacak.
 Geçen günlerde profesyonel kariyerine son verdiğini açıklayan Jamaikalı atlet Usain Bolt, futbola başlamak istediğini bildirdi. Yıldız atlet, profesyonel kariyeri boyunca da çoğu zaman ‘şakayla karışık’ olarak futbolcu olmak istediği imalarında bulunmuş, hatta son olarak “Futbola başlamak için Jose Mourinho’dan teklif bekliyorum” şeklinde açıklama yapmıştı.

CNN Türk’ün haberine göre, atletizme veda eden ve son yarışında sakatlık geçiren Usain Bolt, futbolcu olmak için hazırlık yapıyor. Borussia Dortmund’un teklifine olumlu yanıt veren Jamaikalı atlet, Alman ekibiyle antrenmanlara çıkacak.
Usain Bolt’un menajerliğini yapan Ricky Simms, ”Usain Bolt futbolcu olmayı düşünüyor. Aklında şu anda sadece futbol var. Onun için bir milyondan fazla fırsat var. İsim vermek istemiyorum ama birçok kulüpten onun için teklif aldık” dedi.


Atletizmden sonra Bolt’un futbola adapte olma konusunda zorluk çekebileceğini söyleyen Simms, ”30 yaşındaki bir sprinter Bundesliga ya da Premier Lig’de oynayabilir mi? Bu gerçeklikten uzak gözüküyor ama takımla birlikte uzun süre çalışırsa birinci veya ikinci ligde oynayacak seviyeye gelebilir” diye konuştu.

HAYALİ ŞAMPİYONLAR LİGİ

Jamaikalı atletin Şampiyonlar Ligi’nde oynama hayali olduğunu söyleyen Simms, ”Bana her zaman Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istediğini söylüyor. Hayatının bu diliminde futbola ne kadar motive olabilir, açıkçası bilmiyorum. Çünkü kişisel hayatı, yaşayacağı şehir ve antrenman tarzı bunu engelleyebilir” şeklinde konuştu.

Jamaikalı atlet, geçtiğimiz günlerde atletizmi bıraktığını açıklamış ve bundan sonra ailesiyle birlikte vakit geçirmek istediğini söylemişti.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ