Türkiye Dünya Basketbol Şampiyonası adaylığından çekildi!

Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye’nin 2023 Dünya Basketbol Şampiyonası adaylığından çekildiğini duyurdu.
Federasyonun internet sitesinden yapılan açıklamada, “Türkiye Basketbol Federasyonu, aday olduğu 2023 Dünya Basketbol Şampiyonası’ndan başvurusunu geri çekme kararı almıştır. 31 Ağustos 2017 de teslim edilen teklif dosyası ile resmi aday olan Türkiye, geçtiğimiz yıllarda başarı ile düzenlediği, 2001 Erkekler Avrupa Şampiyonası, 2005 Kadınlar Avrupa Şampiyonası, 2010 Erkekler Dünya Şampiyonası, 2014 Kadınlar Dünya Şampiyonası, 2017 Erkekler Avrupa Şampiyonası organizasyonları ardından, 2023 Dünya Şampiyonası için ayrılacak bütçeyi, basketbol gelişim merkezi, tesisleşme, basketbolun ülkenin tamamına yayılması ve kulüplerin gelişimleri için harcama kararı almış, bu karar neticesinde Dünya Basketbol Federasyonu FIBA’ya bir mektup ile geri çekildiğini bildirmiştir” denildi.

Ev sahibi ülke 9 Aralık 2017’de Cenevre’de yapılacak FIBA oylamasının ardından belirlenecek.
Hürriyet’ten Fatih Sabovic’in haberine göre, federasyon Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yıkılıp mevcut araziye inşa edilmesi planlanan tesisler sebebiyle adaylık dosyasını iptal etti.
Abdi İpekçi Spor Salonu yerine bir büyük ve altyapı maçlarının oynanabileceği ve milli takımların kamp yapabileceği beş küçük spor salonu yapılması planlanıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ