Tolgay Arslan açıkladı! İmzalar atıldı...

Beşiktaş'ın başarılı orta saha oyuncusu Tolgay Arslan, siyah-beyazlı takımda çok mutlu olduğunu ve kulüple 4 yıllık sözleşme konusunda anlaştığını söyledi.
Yeni Şafak'ın sorularını yanıtlayan Tolgay, sürecin tamamlanmak üzere olduğunu ve milli formayı kesin olarak giyeceğini söyledi.

Beşiktaş'ın orta sahadaki dinamolarından birisi olan Tolgay Arslan'la hem saha içini hem de saha dışını konuştuk. Özellikle Avrupa maçlarında ortaya koyduğu performansla birçok yabancı teknik adamın dikkatini çeken 27 yaşındaki futbolcu, kariyerinin kalan kısmını da siyah-beyazlı forma altında geçirmek istediğini belirtiyor. Şenol Güneş'in takıma babalık yaptığını dile getiren Tolgay, Beşiktaş taraftarı sayesinde iç sahada kaybetmelerinin çok zor olduğunu söylüyor.

Sıcak gündemle başlayacak olursak, Milli takım formasını giymen konusunda gelinen son durum nedir?


Şuan dosyalarım mahkemede. Olumlu sonuçlanacağına çok eminim. Oynayacağımı biliyorum, hatta eminim. Eğer hocamız davet ederse çok mutlu olurum. İzlanda maçını izlemeye Eskişehir'e gittim. Kazanmasını çok istedim çünkü benim de Dünya Kupası'nda forma giyme umudum vardı. Maalesef olmadı. Şimdi ileriye bakmamız gerekiyor. Hayatın içinde böyle şeyler var. Ama bizi daha güzel günler beklediğine eminim. Benim mahkeme sürecim ise yüzde 90 olumlu çözülecek. Avrupa'da doğup büyüyen futbolcu arkadaşlar da böyle bir tercih konusunda kalplerine sorsunlar. En iyi kararı insanın kalbi verir.

İlk 11'de başladığın maçlarla, oyuna sonradan girdiğin maçlar arasında performans farkı olduğuna dair görüşler var. Bu durumu sen de fark ettin mi?

Açıkçası ben bunu fark etmedim. Bu sene Kasımpaşa, Karabük ve Trabzonspor maçlarında 11'de oynadım. Geçen sene de son 5-6 hafta oynamıştım. Tabi hep oynamak istiyorum. Bizim her maçta daha üstüne koymamız gerekiyor. “Biz Beşiktaşız, nasılsa maçı alacağız” havasına girersek puan kaybederiz
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ