Okan Buruk, Igor Tudor'dan özür diledi

Galatasaray maçı ardından Igor Tudor hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Okan Buruk, özür diledi. Buruk: "Bu şartlarda maç sonu yaptığım açıklamalar şansız açıklamalardır" diye konuştu.
Teleset Mobilya Akhisarspor teknik direktörü Okan Buruk, Süper Lig’de geçen hafta oynanan Galatasaray maçı ardından, Igor Tudor’a yönelik açıklamaları nedeniyle özür diledi.

Tartışma yaratan Buruk, haklı olduğunu ancak ‘sinir sisteminin’ bozulduğunu belirterek “Yaptığım açıklamalar için Galatasaray Kulübü, camiası ve hocasından özür diliyorum” dedi.

Galatasaray’a deplasmanda 4-2 yenilen Akhisarspor teknik direktörü “Vasıfsız bir insanın Galatasaray kulübesinde olmasından utanç duyuyorum” sözleriyle gündeme gelmişti.


Buruk, “Herkesin hemfikir olduğu haksız bir kırmızı kartla 50 dakika 10 kişi oynadık. Galatasaray hocası tarafından devamlı taciz edilmeme rağmen sadece, ‘Türk futbolu böyle kalkınamaz’ cümlesini söylediğim için ben de tribüne yollandım. Maç sonunu nasıl bir ruh hali ile bitirdiğimi tahmin edemezsiniz. Bu şartlarda maç sonu yaptığım açıklamalar şansız açıklamalardır” diye konuştu.

“BİZ FUTBOLDA BARIŞTAN YANAYIZ”

“Maç sonu gereksiz uzattığımız, gereksiz tepki verdiğimiz de oluyor” diyen Okan Buruk, “Çünkü duygusal yaklaşıyoruz, haksızlığa karşı savaşmaya çalışıyoruz. Burada da haklıyken haksız duruma düştüğümüz oluyor. Yüzde yüz haklıyken verdiğimiz tepkilerden de yanlış anlaşılabiliyoruz. Maçın heyecanıyla yaşadığımız şeyler oldu. Bize orada ne kadar kötü davranırsa davransın, ne kadar yanlış hareketler yaparsa yapsın sonuçta Galatasaray’ın teknik direktörü. O makama saygısızlık yapmak istemem. Meslektaşlarımla bu tarz şeylere girmek istemem ama sadece benimle değil, diğer maçlarda da bütün oynadığı takımların hocalarıyla bu tür şeylere giren bir insan vardı karşımızda. Hiç hoş değil. Biz hep futbolda barıştan yanayız. Bunu zedeleyecek hatalar yapıyorsak üzücü” dedi. DHA
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ