Milli takım ruhu geri dönmüş, keyif veriyor

Türkiye Moldova’yı deplasmanda 4-0 mağlup ederek H Grubun’da Fransa ile birlikte zirvede yalnız kaldı. Spor yazarları 2020 Avrupa yolunun Ay-Yıldızlılar için artık daha net göründüğünü söyledi.A Milli Takım, 2020 Avrupa Şampiyonası yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu hafta oynanan Andorra ve Moldova maçlarıyla kazandığımız 6 puan iddiamızı güçlü bir şekilde ortaya koydu. Rakiplerimizden İzlanda’nın Arnavutluk’a 4-2 mağlup olması işimizi daha da kolaylaştırdı.


Andorra’yı son dakikalarda gelen golle zorda olsa 1-0 mağlup etmemizin ardından 4-0 kazanılan Moldova maçı Millilerin ileriye daha güçlü bakmasını sağladı. 15 puan ve averajla Fransa’nın ardından ikinci sırada yer alan Türkiye’de futbolcuların şampiyonaya katılacaklarına olan inançları tam. Spor yazarları da iki maçta gelen 6 puan ile Moldova karşısında ortaya konulan etkili ve temiz futbol için umutlu konuştu.

AHMET ÇAKAR: RUH GERİ DÖNMÜŞ, KEYİF VERİYOR

Başlık sevindirici. Aslında bu başlığı dün geceki galibiyetimiz nedeniyle değil aynı dakikalarda Tiran’da oynanan Arnavutluk-İzlanda maçının sonucuna göre attık. Çünkü bizim galip gelmemiz düşünülebilirdi ama Arnavutluk’un İzlanda’yı yenebileceğine ihtimal vermiyordum. Artık siz bu satırları okurken Avrupa Futbol Şampiyonası’na gitmemesi mucizelere kalmış bir milli takımımız var. Dün gece iyi mi oynadık? Bence evet. En azından oynamamız gerektiği gibi oynadık ve kazandık.

Sonuç olarak dün geceki galibiyet ama aslında Arnuvutların galibiyeti bizi hedefe çok yaklaştırdı. Kesinlikle bu grubun Fransa’dan sonra en iyi takımı biziz. Üstelik birçok papaz da kadroda yok. Ruh geri dönmüş, çok keyif veren bir milli takımımız var.

UĞUR MELEKE: VİZEYİ RAHAT ALACAĞIZ

Andorra maçında (ve aslında bundan önceki belki 5 maçta da) hayalet bir performans gösteren Hakan’ın, Yusuf’la ya da Güven’le cumartesi akşamı hiç kuramadığı iletişimi; dün Dorukhan’la Cenk rahatlıkla, telepatik bir biçimde kurdular. Onların telepatisine Deniz’in yeteneği de eklenince, kırılmaya müsait Moldova ekibini alt ettiler rahatlıkla. Kalan 4 maçımızın ikisi içeride, biri de Andorra’da… Eğer Ekim-Kasım’da ekstra bir hata yapmaz, zaten doğal olarak almamız gereken 7 ya da 9 puanı toplarsak, 2020 vizesini rahatlıkla alacağız umarım.

KEMAL BELGİN: YENİ BİR 2002 ESERİ

Milli takım bu defa karşısında kendini artık aşma sürecinde sanan, pas falan yaparak, alan değiştirerek, oyuna çıkarak pozisyon bulabileceğine inanmış ama aldanmış bir rakip buldu. Bizim takım buna karşı son derece sakin, akıllı, riske fazla girmeden topu kontrolünde tutarak oynadı. Deniz, Cenk ve Kenan bu kurgumuzda kendilerini çok zorlamadan oynadılar. Cenk’in açık ve net bir futbol saltanatı gösterisindeki golünden sonra Deniz’in çıkması mümkün olmayan frikiğiyle maçı zaten cebe indirdik. Sonuç olarak Şenol Güneş’in bu hemen hemen tepeden tırnağa yenilenmiş takımı yeni bir 2002 eserinin birinci sayfasını mı yazıyor?

RIDVAN DİLMEN: TURNUVAYA GİTMEYİ GARANTİLERİZ

Bize zor gol atıyorlar. İzlanda’da ne olduğunu anlamadan 2 gol yedik ama genel anlamda pozisyon bile vermedik. Bugün mutluyuz. Moldova’yı yendiğimiz için mutluyuz. Ancak Arnavutluk’un galibiyeti beni daha çok mutlu etti. Avrupa Şampiyonası’na gideceğimizi düşünüyorum. Andorra ve Arnavutluk’u yine yeneriz. İzlanda ve Fransa maçlarıyla birlikte turnuvaya gitmeyi de garantileriz.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ