Kenyalı atlet Agnes Tirop’un katil zanlısı eşi yakalandı!

Spor kamuoyu geçtiğimiz günlerde Agnes Tirop'un ölüm haberiyle sarsılırken, Kenyalı atletin ölümünden dolayı şüpheli konumda bulunan eşi ülkeden kaçmaya çalışırken yakalandı.

Kenya’nın atletizm yıldızı Agnes Tirop’un evinde ölü bulunmasının ardından şüpheli konumundaki eşi, ülkeden kaçmaya çalışırken yakalandı. Tirop’un korkunç ölümünün detayları henüz belli olmasa da, Kenya basınında çıkan haberlerde vücudunun karın ve boyun bölgesinde bıçak yaraları olduğu yazıldı. Tirop, eşiyle evlerini ayırdıktan sonra Iten şehrinde ailesiyle birlikte yaşıyordu. Dünya rekortmeni atlet, eşinin tehditlerine maruz kaldığı için aile evinde hayatını sürdürüyordu.

Kenya Ulusal Polis Teşkilatı Twitter’da yaptığı açıklamada, Tirop’un eşi İbrahim Kipkemoi Rotich ve yanındaki bir kişinin tutuklandığını duyurdu. Bir ay önce Almanya’daki bir yarışta 10 bin metre yarışında dünya rekoru kıran Tirop, Ağustos ayında Tokyo’daki Olimpiyat Oyunları’nda 5 bin metre finalinde dördüncü olmuştu.


KENYA'NIN PARLAYAN YILDIZIYDI

2017 ve 2019'da Dünya Şampiyonalarında bronz madalya kazanan Tirop, 2015 yılında o seviyedeki en genç ikinci madalya sahibi olarak tarih yazdığı Dünya Kros Şampiyonası'nı da birincilikle tamamlamıştı. Tirop'un 2015 Dünya Kros Şampiyonası'nda henüz 19 yaşında kazandığı zafer, onu efsanevi Zola Budd'ın ardından, kadınlar yarışının gelmiş geçmiş en genç ikinci galibi yapmıştı. Ayrıca 2014 yılında Uganda, Kampala'da Afrika Kros Şampiyonası'nı ve 2013 yılında Polonya'nın Bydgoszcz kentinde Dünya Gençler Kros Şampiyonası'nı kazandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ