Fatih Terim: Pes edecek halimiz yok

Erzurumspor ile deplasmanda 1-1 berabere kalarak lider Başakşehir’in 8 puan gerisine düşen Galatasaray’da Teknik Direktörü Fatih Terim sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.
ORTADA DAHA 30 PUAN VAR

Maç sonrası açıklamalarda bulanan tecrübeli teknik adam, “Muhakkak ki bizim için akılda olmayan kayıp puan. Pes edecek değiliz. Sonuna kadar devam edeceğiz. 10 haftada ortada daha 30 puan var.

Bize olanlar, herkese olabilir. Veya herkese olan, bize olabilir. Sonuna kadar devam edeceğiz. Arkadakiler kaybederken kazanmamız gerekirdi. Hiç pozisyon yokken gol yedik. Bu da sizin aklınızdakini, oyuncuların sahada yapmak istediklerini etkiliyor.” ifadelerini kullandı.


SAHAYA ÇIKAN GEREĞİNİ YAPMALIYDI

Takımda eksik futbolcuların bulunmasını mazeret olarak kabul etmeyen Terim konu ile ilgili olarak düşüncelerini şöyle aktardı: Eksikler vardı ama burası Galatasaray Kulübü. Sahaya çıkanların gereğini yapması gerekirdi. Ne bu golü yemek bize yakışır, ne de bu oyun. Açıkçası bu mücadele ve oyun hiç hoşuma gitmedi.

Yapılmaması gereken ne varsa onu yaptık. İstanbul’da çok iyi oynayan bir Galatasaray olarak geldik. Yapacak bir şey yok, 10 haftaya ve kupaya konsantre olacağız.

MAÇ SAATİNİ BAŞKA YERİ ÇEKMENİN ANLAMI YOK

Soğuk hava nedeniyle maç saatinin değişmesiyle ilgili de Fatih Terim “Bizim adımıza münakaşa yaşanmadı. Olayı başka yere çekmenin manası yok.” diyerek sözlerine şöyle devam etti: Daha önce böyle bir tecrübemiz var. Kupa maçı için Bolu’ya gittik, akşam 19:45’e verilmişti. 15:00’te kar başladı. 13:00’te maç başlasa, oynar dönerdik. Dört saat git, dört saat gel yaptık. Burada kaygımız iki takım futbolcuları için.

TFF’nin her verdiği saat çok doğru mu ki buna itiraz ettiniz. Biz Erzurum’da yıllarca oynadık. Sabah oynadık, akşam oynadık, Birden bire sanırım bir grubun hoşlarına gitti, ‘Vay o istedi, bu vermedi’ oldu. Sahanın orta kısımları iyiydi ama kale önleri çok kötüydü. Galatasaray Kulübü olarak ısrarımız yoktu. Olursa daha iyi olur dedik. Şu olayın altını ısıtanlar, Avrupa’dan dönüp 72 saat sonra oynamamızı konuşmuyorlar.

PUANI KAYBEDERİZ OYUNCUYU KAYBETMEYİZ

Fatih Terim Mbaye Diagne’nin kötü oyunu ile ilgili soruya ise “Diagne’nin adaptasyonu uzun sürüyor. İsteneni verecektir. Sakatlıktan da yeni çıktı. Puan kaybında oyuncu kaybedenlerden değiliz. Puanı kaybederiz ama oyuncuları kaybetmeyiz.

Diagne de bir başkası da bizim oyuncumuzdur. İyi oynamamış olabilir ama daha çok maçımız var.” şeklinde cevap verdi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ