Dursun Özbek'ten Arda Turan açıklaması!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yeni transferlerin imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özbek, Arda Turan transferi hakkında da konuştu.
Galatasaray, yeni transferleri olan Ndiaye, Maicon, Fernando ve Feghouli'ye imza töreni düzenledi. Bu törenin sonrasında ise başkan Dursun Özbek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Transferler hakkında konuşan Özbek, Arda Turan konusunda da açıklama yaptı. 

İşte Dursun Özbek'in açıklamaları:

Eksiklik hissettiğimiz bölgelere transfer yaptık. Hala eksikliğini hissettiğimiz bölgeler var. Bu iş bir bütçe işidir. Halen daha takımımızdan hangi oyuncular gidebilir ve


Arda Turan, Galatasaray'ın yetiştirdiği, Türkiye'nin gurur duyduğu bir oyuncudur. Arda Turan, Türkiye'ye gelmek isterse yeri Galatasaraydır. Hem Galatasaray yönetimi hem camia Arda Turan'ın Galatasaray'a gelmesinden memnun olacaktır. Transfer bitmeden detay vermek doğru olmaz. Sadece çalışmaların devam ettiğini söyleyebiliriz. 
Galatasaray başkanlığı dönemimde en fazla dünkü maçta heyecanlandım. Kadroda revizyona gittik, bu zor ve riskli bir karardı. Yorulmuşluklar, doymuşluklar vardı. Bir-iki eksiğimiz var, mali yapıya zarar vermeyecek transferler yapmak istiyoruz. 

"14 milyon Euro'ya takım kurduk"

Transferleri Riva’dan gelen para ile yapmadık. O para Şubat ayında geldi. Söz verdiğimiz gibi bankalara olan borcumuzu ödedik. Ya siz hesap-kitap bilmiyorsunuz ya da yaptığımız açıklamaları incelemeniz lazım. Bu sezon takımı yenilemek için 30 milyon Euro'dan biraz fazla bütçe ayırdık ve şu an 34 milyon Euro harcadık. Buna ek 20 milyon Euro satışımız var. 14 milyon Euro'ya 4-5 sene hizmet edecek takımı kurmuşuz. 
"Geldiğimizde takımda 42 futbolcu vardı"

Yeni kurduğumuz takımda da maaş hesabını yaptık. Galatasaray'ın hesapları belli UEFA'da geçemez. 60-61 milyon Euro olacak. Evet, oyuncuların maaşları yüksek ama iyi futbolcu böyle pahalı. Geldiğimizde kadroda 42 oyuncu vardı. Şimdi 28 oyuncu var. Kurtulduğumuz oyuncuların maliyetleriyle iyi oyuncular aldık. Yapılması gereken tartışma maaşlar değil. "Kardeşim sen 42 futbolcuyu ne yapacaksın?" diye sorulmalı. Bu daha mantıklı.
 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ