Derbinin kader adamı Muslera

Fernando Muslera, ilk golde büyük hata yaptı. Uruguaylı’nın ağları toplamda 3 kez sarsıldı. Ancak Muslera, yaptığı inanılmaz kurtarışlarla Galatasaray’ın tarihi bir hezimet yaşamasını da önledi.
Galatasaray kadrosunun yıllardır en kilit ismi olan Fernando Muslera, Beşiktaş derbisine damgasını vurdu. Uruguaylı için dün akşamki maç kelimenin tam anlamıyla inanılmaz geçti. Yıldız kaleci, Siyah-Beyazlılar’ın ilk yarıdaki müthiş baskısına tek başına direndi.
Beşiktaş’ın yıldızları Fernando Muslera’yı bir türlü geçemedi. Ancak ikinci devre Uruguaylı file bekçisi için kabus gibi başladı. Kara Kartal’ın ilk golü, Muslera’nın elinden kaçırdığı topu Cenk Tosun’un ağlara göndermesiyle geldi. Karşılaşmanın sonraki bölümü, maçı izleyen Sarı-Kırmızılılar için tam anlamıyla kabus gibi geçti.
Maç 3-0 bitti ancak Muslera’nın yaptığı 8 net kurtarış olmasaydı, Galatasaray tarihinin büyük hezimetlerinden biri yaşayacaktı. 31 yaşındaki kaleci, ilk goldeki büyük hatasına ve yediği 3 gole rağmen Sarı-Kırmızılılar’ın ayakta kalan tek ismi oldu. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ