Cumhurbaşkanlığı Spor'a zorunlu yalanlama: Sahaya çıkmadan yok oldu!

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü adıyla bir kulübün kurulduğu haberlerine gelen tepkiler üzerine yalanlandı. Dün Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinde yer alan Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü’nün kaydı da bugün silindi.
Dün www.yurtspor.com adlı internet sitesinde yer alan haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Cumhurbaşkanlığı Spor'un kurulacağı belirtilmişti.

Dün Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübe ilişkin, Türkiye Futbol Federasyonu'nun sitesinde 018262 numaralı kulüp kodu ve Cumhurbaşkanlığı Forsu'nun yer aldığı kulüp logosu bulunurken, bugün ise TFF'nin internet sitesinde yapılan kulüp arama sorgusunda çıkmadığı görülüyor. Söz konusu olan spor kulübü, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK), Cumhurbaşkanlığı Spor'la ilgili başvuruyu doğrularken, bugün oluşan tepkiler üzerine yalanlanmak zorunda kaldı. TASKK yetkilileri Cumhurbaşkanlığı Spor'un amatör ligde mücadele etmesinin belli prosedürler içinde değerlendirileceğini ifade ederken işlemlerin yasal çerçeve içinde yapılacağı belirtildi.

Dün Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinde yer alan Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü’nün kaydı da bugün silindi


Cumhurbaşkanlığı Spor'un idmanlarını ise Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapması, maçlarını ise Sincan Stadı'nda oynayacağı iddia edilmişti.Fisktürü Bile Belli Olmuştu

2. Amatör Küme'de yer alacağı belirtilen Cumhurbaşkanlığı Spor'un fikstürü Ankara'da çekilen kura ile belli bile olmuştu.

Cumhurbaşkanlığı Spor'un yer aldığı 2. Amatör Küme 4. Grup'da oluşan fisktür:

Ankara Adaletspor

Ankara Performansspor

Balgatspor

Cumhurbaşkanlığı

Onbir Çelikspor

T.A.İ. Spor

TED Ankara Kolejliler

Grubun ise ilk hafta fikstürü ise şu şekildeydi:

Onbir Çelikspor - Balgatspor

Cumhurbaşkanlığı Spor - Ankara Performansspor

TED Ankara Kolejliler - T.A.İ. Spor
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ