Beşiktaş'ta Babel kadro dışı kalabilir

Sosyal medyada tartıştığı bir taraftara hakaret eden Babel kadro dışı bırakılabilir. Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, "Babel konusunda taraftar haklı, yaptığı şeyi taraftarın hoş görmesi mümkün değil" diye konuştu.
Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, sosyal medyada bir taraftar ile tartışıp hakarette bulunan Ryan Babel’in kadro dışı bırakılabileceğini söyledi. Mahmutyazıcıoğlu, “Hiçbir futbolcu ve yönetici Beşiktaş kulübünden büyük değil, Babel’den savunma istedik, değerlendireceğiz, buna göre gerekli cezayı keseceğiz” dedi.‘BEN TARAFTAR OLSAN DAHA AĞIR KONUŞURDUM’

Beşiktaşlı yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, AsistAnaliz Radyo’nun canlı yayınına telefonla katıldı. Sosyal medyada bir taraftara hakaret Babel’le ilgili açıklamalarda bulunan Mahmutyazıcıoğlu, “Babel konusunda taraftar haklı, Babel’in yaptığı şeyi taraftarın hoş görmesi mümkün değil. Eğer ben taraftar olarak konuşursam çok daha ağır konuşurdum” dedi.

“Sonuçta bizler yöneticiyiz, hukuki olarak her şeyin sonucunu düşünmekle yükümlüyüz” diyen Mahmutyazıcıoğlu, “Hiçbir futbolcu ve yönetici Beşiktaş kulübünden büyük değil, Babel’den savunma istedik, değerlendireceğiz, buna göre gerekli cezayı keseceğiz. Kadro dışı dahi kalabilir” ifadelerini kullandı.


‘PARAMI ALMADIM, ÜSTÜNE İNDİRİM YAPTIRDIM’

Şafak Mahmutyazıcıoğlu, ortağı olduğu hukuk bürosunun Beşiktaş’a kestiği 2 milyon liralık faturayla ilgili şunları söyledi:

“Ortağımla 2013 yılından beri beraberiz. Ben henüz yönetim kurulu üyesi değilken, 6 milyon liralık bir sözleşme yaptık ve ben o dönemlerde yönetici olabileceğimi bile düşünmüyordum. İlk 2 aşaması kaybedilmiş bir davayı aldık ve Nevzat Demir Tesisleri’nden tahliye edilme durumumuz söz konusuydu. Bu davaların tamamı bitti, kazanıldı ve davalar bittiğinde henüz yönetici değildim. Yönetici olduktan sonra ben sözleşmedeki hakkımdan vazgeçtim. Kendi alacaklarımın tamamından vazgeçip, ortağımdan da indirim yaptırttım. Bu davaların sonucunda 180 dönümlük Nevzat Demir Tesisleri, 49 yıllığına Beşiktaş’a tahsis edildi.” 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ