Ayrılmam Şenol Güneş'in kararı

Medipol Başakşehir, Gökhan İnler ve Mevlüt Erdinç ile resmi sözleşmeleri imzaladı.
3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda düzenlenen imza törenine Başkan Göksel Gümüşdağ ile başkanvekili Çağatay Kalkancı katıldı. Turuncu-lacivertli ekip Mevlüt Erdinç ve Gökhan İnler ile 3’er yıllık anlaşmaya vardı.

Düzenlenen törenden açıklamalarda bulunan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, “Kulübümüzün almayı arzu ettiği 2 önemli oyuncuyla imzalamış bulunuyoruz. Mevlut zaten Türk Milli takımının en önemli oyuncularından bir  tanesi. Fransa’da da uzun yıllar önemli kulüplerde forma giydi. Abdullah hoca kendisini çok arzu etti ve bu transfer gerçekleşti. Gökhan 90’a yakın İsviçre milli takımında ve Avrupa’nın önemli kulüplerinde forma giymiş bir oyuncu ona da Abdullah hocanın istegi ve arzusu üzerine teklif götürdük sağ olsun çok olumlu baktı ve 2 oyuncuda bu ailenin içine bugün itibraıyla katılmıs oluyor ikisine de hayırlı olsun diyorum” dedi.

Şu ana kadar 6 oyuncu aldıklarını ve Feyenoord’a ödedikleri 1 milyon Euro dışında hiç bir kulübe ödeme yapmadıklarını söyleyen Başkan Gümüşdağ, “Az sonra kendisini uğurlayayacağımız Cengiz’den alacağımız paraya bakarsak bu şirketin doğru yönetildiğinin en büyük kanıtıdır” diye konuştu.


Medipol Başakşehir ile 3 yıllık anlaşmaya varan Mevlüt Erdinç, “Burada olduğum için çok mutluyum gerçekten burada çok değerli insanlar var, burada çalışacağım için çok mutluyum” dedi.

“HEYECANLI VE MUTLUYUM”

Adının uzun yıllar transfer dönemlerinde Türkiye’deki takımlarla anıldığını belirten Mevlüt, “Türkiye liginde ilk kez burada oynayacağım heyecanlı ve mutluyum. Fransa liginde 300 maçım ve yaklasık 100 golüm var. Bu ligi tanımıyorum ama çok izledim. Çok kaliteli golcüler var. Bu sene bence lig daha önemli olacak. Buraya tabii ki 10-15 gol kadar atmaya geldim” diye konuştu.

GÖKHAN İNLER’DEN AYRILIK YORUMU

Turuncu lacivertli ekiple 3 yıllık sözleşmeye imza atan bir diğer isim olan Gökhan İnler ise, “Beşiktaş’a teşekkür etmek istiyorum başkandan, Şenol hocadan., Beşiktaş’ta çalışan herkese büyük bir teşekkür ediliyorum. Güzel bir sene geçirdik. Önümüzdeki yıllar Medipol Başakşehir için koşacağım.  Başkana  teşekkür ederim bana, benim profesyonelliğime güveniyorlar bu takıma çok şey verebilirim onlar da bana çok şey verebilir. Bu takımı seçtim çünkü burada değer gördüm. Herşeyimi Medipol Başakşehir için vereceğim. Buraya kadar geldiğim için çok mutluyum çünkü kimse bana bunları hediye etmedi. Çok takımlar geldi İtalya’dan bayağı bir baskı vardı en son Atalanta görünüyordu ama sonuçta Başakşehir ile iyi bir görüşme oldu. Onların hedeflerini ve profesyonelliğini hissettim. İstanbul’da da ortam kurduğum için kalmak istedim” dedi.

Beşiktaş’tan ayrılmasının Şenol hocanın kararı olduğunu kaydeden Gökhan İnler, “Ben bir profesyonelim saha içinde her zaman yüzde yüzümü verdim. Saha içinde oynarken ben performansımı gösterdim. Ilk seçenek değildim hoca için. Bunu da Başkan ile özel bir görüşme yaparak detaylandırdım. Her şeyi değerlendirdik, ben de yoluma devam ettim” diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ