Arda Turan'a baş döndüren teklif

Bu sezon Borussia Mönchengladbach ile Hercules'e karşı 2 kez hat-trick yapan milli futbolcu için Burak Yılmaz'ın takımı Beijing Guoan ve Guangzhou Evergrande, Barcelona'nın kapısını baş döndürücü bir teklifle çaldı.
İspanyol gazete Sport, geçtiğimiz hafta Fanatik'te yer alan 'Guangzhou'dan Arda'ya servet' haberini okuyucularına hatırlattığı haberde; Beijing Guoan ile birlikte Gungzhou'nun 40 milyon Euro'luk teklif yaptığını iddia etti.

İki takımın, Barcelona'da kalmak istediğini defalarca belirten Arda'ya ise yıllık 15 milyon Euro'dan 3 senelik sözleşme taahhüt ettiği belirtildi.

Atletico Madrid'den 2 sezon önce 34 milyon Euro karşılığı Barcelona'nın yolunu tutan Arda Turan için gelen bu teklif karşısında Barcelona yönetiminin satış için gönüllü olduğu biliniyor.

Ancak Luis Enrique, Messi Suarez Neymar üçlüsünün yokluğunda joker olarak kullandığı Arda'nın, en azından ocak ayında ayrılmasına karşı çıkıyor.

Bir yanda Arda Turan'ın Çin futboluna kazandırmak isteyen ve bunun için astronomik ücretler ödemeye hazır olan kulüpler ile Arda'yı satıp ekonomik açıdan rahatlamak isteyen Barcelona yönetimi, diğer yanda milli futbolcunun takımda kalmasını isteyen Luis Enrique...
Bu transfer döneminde Arda'nın adı sıkça Çin'den gelen tekliflerle anılacak, son kararı ise Arda Turan'ın kendisi verecek.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ