Ankaragücü'nden zemin açıklaması: İmtiyaz değil, adalet istiyoruz

Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Ankara Yenikent Stadı'nda oynanması planlanan MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçı saha şartları müsait olmadığı için karşılaşmanın oynanmasına bir gün kala Kayseri Kadir Has Stadyumu'na alındı.
Yaşananlara dair Ankaragücü yönetimi bir açıklama yayımladı, "Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Beşiktaş ile karşılaştığımız maçın oynanacağı şehir ve stadyumun Türkiye Futbol Federasyonu tarafından değiştirilmesine ilişkin taraftarlarımızın özellikle sosyal medya üzerinden gösterdiği tepkiyi, maça çıkmamalıydık yönündeki görüşlerini, haksız uygulama ile ilgili kızgınlıklarını anlayışla karşılamaktayız" ifadelerini kullandı. 

Açıklamada, yönetim kurulunun tepki olarak maça çıkmamayı tartıştığı ancak "duygusallıktan uzak kulüp menfaatlerini gözeterek maça çıkmaya karar verdikleri" belirtildi ve şöyle devam edildi: 

"Türk futbol tarihinde eşine rastlanmayan bir şekilde evimizde oynayacağımız karşılaşmanın maçın oynanacağı güne neredeyse bir günden az bir süre kala yerinin değiştirilmesi ve bir başka şehirde oynanmasına karar verilmesinin meşru zeminde izahı yoktur.


Kilometrelerce yol gelip Kayseri’de takımlarını yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu haksız uygulamanın tek tesellisi Allah’a şükürler olsun ölümle sonuçlanan bir kaza yaşanmamasıdır. Maça ailesi ile gelen bir taraftarımız maddi hasarlı kaza yapmış, şükürler olsun kazayı ağır maddi hasar ve ufak yaralanmalarla atlatmıştır. Kaza yapan taraftarımıza ve ailesine geçmiş olsun diyor, Rize deplasmanına gelecek taraftarlarımıza da kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyoruz."

Açıklamada "Kulübümüz, camiamız ve taraftarlarımızın haklı tepkisini çeken eşi görülmemiş uygulamanın bir daha yaşanmaması ve sezon başından beri VAR uygulaması konusunda yaşadığımız mağduriyetleri de yetkililere hatırlatarak bir kez daha yüksek sesle ‘İMTİYAZ DEĞİL, ADALET İSTİYORUZ’ diyoruz ve TFF’yi kulübümüze karşı daha dikkatli ve adil olmaya davet ediyoruz" ifadeleri de yer aldı. ,

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ