A Milli Takım'da Lucescu ile yollar ayrıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığını açıkladı.
Ağustos 2017'den bu yana çalıştırdığı A Milli Takım ile beklentilerin altında kalan Rumen teknik adamın görevine son verilmesi bekleniyordu.

Geçen günlerde Lucescu'nun yerine milli takımın başına geçecek ismin Beşiktaş'la iki şampiyonluk yaşayan Şenol Güneş olacağı konuşulmuştu. Böyle bir durumda Güneş, sezon sonuna dek hem Beşiktaş'ı hem de A Milli Takım'ı çalıştıracak.

TFF'nin Mircea Lucescu'ya teşekkür ettiği açıklama şu şekilde:


"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış olduğu toplantının ardından Rumen teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda kendisiyle anlaşma sağladı.

"Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz."

Toplantının ardından bir açıklama yapan Rumen teknik adam, şunları söyledi:

"Türkiye A Milli Takımı'nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık.

"Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin kalbimde daima özel bir yeri olacak."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ