YSK’nın İstanbul kararı için kim ne diyor?

YSK'nın İstanbul'da seçimleri iptal etmesinin ardından başta CHP'li milletvekilleri olmak üzere birçok vatandaş karara isyan etti.
YSK’nın İstanbul’daki seçimleri iptal etmesinin ardından sosyal medyada karara gösterilen tepkiler çığ gibi büyüdü.

CHP’li Gamze Taşcıer, “YSK kendi içtihatlarını çiğneyerek hukuku yok saymıştır. Bu rezalet tarihe YSK DARBESİ olarak geçecektir!” derken usta sunucu Metin Uca, “Seçimin iptali için hiçbir yasal dayanak yoktu. Bunu da YSK biliyordu. Ne hukuka, ne kendi kararlarına bağlı kaldı. Demokrasimiz ağır yaralandı” dedi.

Radyocu Zeki Kayahan Coşkun ise, “Türkiye ve demokrasi kaybetti. Yazık oldu” ifadesini kullandı.


Cem Yılmaz iptal kararı için, “Seçimleriniz iptal edilmiştir…Peki ! Biraz daha izahat istiyor ama yok.Çok üzücü bir durum…Bunu memleketimiz haketmiyor…Bir daha oy kullanmak çok büyük bir zahmet olmayacak,gidip vazifemizi yapacagız.Akıl almaz ama gercek…Acı bir gercek” açıklamasını yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, YSK’nın kararı için “İstanbul’da hak yerini bulacak” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Twitter’da Ekrem İmamoğlu’na destek verenler #herşeyçokgüzelolacak hashtag’i ile mesajlarını paylaşıyor.

15 Temmuz'da hayatını kaybeden Erol Olçok'un eşi Nihal Olçok, "Gerçekten bilmediğim için soruyorum ,sandık görevlileri ayrı ayrımı olur? Yani ilçe görevlisi ayrı,il görevlisi ayrımıdır? Aklım karıştı,ilçeler iptal değil ama İstanbul iptal. Valla ben İPTAL ... Oruç oruç anlamadım." dedi.

AP Türkiye raportörü Kati Piri: AKP, YSK’ya İstanbul’daki yerel seçimleri yenilemesi için baskı yaptı. Bu, Türkiye’de seçimler yoluyla iktidarın demokratik değişiminin güvenilirliğinin sonu demek.

Fatih Portakal: Tek zarf ve içine konan 4 adt oy pusulası. Üçunde hile yok, 1’i hileli. Akıllara ziyan bir durum. İptal ettiniz en azindan hepsini iptal etseydiniz! #AKP #ysk eliyle alınan karara mutludur. Peki sorgulayan vicdanlar? #istanbul #23Haziran
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ