Yerel seçimde 'İttifakı isteyen Erdoğan, Bahçeli değil'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin MHP'nin AKP'ye yönelik ittifak çağrısı yapmasıyla ilgili "İttifakı isteyen Erdoğan, Bahçeli değil" dedi.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP ile yerel seçim ittifakı çağrısı için “İttifakı Bahçeli değil, Recep Tayyip Erdoğan istiyor” görüşünü savundu. İYİ Parti’nin ittifak niyeti olmadığını söyleyen Aydın “Ama Recep Tayyip Erdoğan karşıtı seçmenin zaten sandıkta ittifak yapmaya yatkın olduğunu biliyoruz. Bunun yönlendirmesinin nasıl olacağı ayrıca bir planlama gerektirir. Zamanımız var. O planlamayı da yaparız” dedi.

Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın sorularını yanıtlayan Aydın, bir partinin beş yılda yaşayabileceği birçok şeyi bir yılda yaşamak durumunda kaldıklarını söyledi.

İYİ Parti’de yaşanan istifaların abartıldığını belirten Aydın, partinin dağılacağı iddialarına karşılık olaraksa mahalli seçimleri işaret ederek, “El mi yaman bey mi yaman göreceğiz” karşılığını verdi.


AKP yerel seçimde zorlanacağı için bir koltuk değneğine ihtiyaç duyduğunu söyleyen Aydın, “İttifakı isteyen Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Bahçeli değil” dedi.

İYİ Parti’nin ittifak gibi bir niyeti ve bu yönde bir görüşmesi olmadığını söyleyen Aydın, “Ama Recep Tayyip Erdoğan karşıtı seçmenin zaten sandıkta ittifak yapmaya yatkın olduğunu biliyoruz. Bunun yönlendirmesinin nasıl olacağı ayrıca bir planlama gerektirir. Zamanımız var. O planlamayı da yaparız” ifadesini kullandı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ