​Yavaş'tan sonra Kılıçdaroğlu hedefte: Soylu'ya hakaretten fezleke düzenlendi

Yerel seçimlere sayılı günler kala iktidar, muhalefet üzerindeki baskısını artırmaya devam ediyor.


 Önce Millet İttifakı'nın Ankara adayı Mansur Yavaş hakkında iddianame düzenlendi, şimdi de CHP Genel Bașkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya hakaret ettiği gerekçesiyle fezleke hazırlanarak dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

Kılıçdaroğlu, geçen yıl haziran ayında katıldığı bir televizyon kanalı canlı yayınında Soylu hakkında, "Beş kuruşluk değil, aslında beş paralık. Dava açtım ama beş para olmadığı için mecburen beş kuruşluk açtık. Çünkü iddiayı yapan beş paralık. Beş paralık adama doğru dürüst tazminat davası açılmaz. Beş paralık tazminat davası açtım ki onurlu bir insan olmadığını kamuoyuna göstermek için" ifadesini kullanmıştı.


Sözcü'nün haberine göre bu ifadeler üzerine, İçişleri Bakan Süleyman Soylu'nun avukatınca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma sonunda Kılıçdaroğlu hakkında dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlandığı belirtiliyor.

Adalet Bakanlığına gönderilen fezlekede Kemal Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması talep ediliyor.

Fezlekede şu ifadelere yer alıyor:

"Șikayet edilen 27. Dönem Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun müşteki Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu kastederek kullandığı ifadelerle müştekinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek şekilde tahkir etmek suretiyle kendisine isnat edilen kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret suçunu işlediği yönünde yeterli ve kanuni delilin kanuni unsurlarıyla mevcut olduğu, adı geçen milletvekili hakkında Anayasa'nın 83. maddesine istinaden dokunulmazlığın kaldırılması talebinde bulunulması gerektiği kanaatine varılmıştır."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ