Valilik yasakladı, Kılıçdaroğlu delecek

İstanbul Valiliği'nin 19 Mayıs kutlamalarını yasaklama kararına tepki olarak CHP lideri Kılıçdaroğlu Beşiktaş'taki kutlama yürüyüşüne katılacak
İstanbul Valiliği'nin 19 Mayıs kutlamalarını yasaklamasına tepki olarak CHP lideri Kemal KIlıçdaroğlu, Beşiktaş'taki etkinliklere katılma kararı alarak yasağa tepki gösterecek. 

Kılıçdaroğlu, Ankara'da sabah saatlerinde Anıtkabir'i ziyaret ettikten sonra İstanbul'a gelerek kutlamalara katılacak. 

Sözcü'nün haberine göre, Atatürk Samsun'a Beşiktaş'tana çıktı ve bu nedenle de sembolik bir öneme sahip. CHP Grup Başkanvekili Engin Atalay yaptığı açıklamada, yasakları "üzücü ve ibretlik" olarak nitelendirdi. 

19 Mayıs kutlamalarına yakın tarihlerde Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, AKP Şişli teşkilatının ve İBB'nin etkinliklerinde terör ve provokasyon tehlikesi görülmüyor. Beşiktaş Belediyesi'nin etkinliğine izin verilmiyor. 1918'de imzalanan Mondros Mütarekesi'nden hemen sonra İzmir işgal edildiğinde Halide Edip Adıvar'ın olduğu mitinge işgal kuvvetleri izin verdi. Hükümete çağrı yapıyorum, insanların 19 Mayıs'ı kutlamasını engelleyecek bir güç yeryüzünde yoktur. Hükümetin asıl bu tutumu bir çatışma, provokasyon ve kaos ortamına zemin hazırlar.

Öte yandan sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP’li Tuncay Özkan İzmir’deki yasağı dikkate almayacaklarını ve kutlamaların yapılacağını ifade etti. Özkan, “‘İzmir Valiliği 19 Mayıs kutlamalarını yasaklamış… Sizden izin alan mı var ki yasak kararınızı tanıyalım…’ dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ