Ümit Özdağ: Oy kullanacak Suriyeli sayısı açıklanandan çok daha fazla

31 Mart yerel seçimlerde Türk vatandaşlığına geçen 79 bin 820 Suriyeliden, yaşları 18’in üzerinde olan 53 bin 99’u oy kullanacak. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, sayının açıklanandan çok daha fazla olduğunu ileri sürdü.
Vatandaşlığa geçen Suriyelilerin seçmen kayıtları da ikamet adreslerine gönderilmeye başlandı. 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri’nde 30 bin olarak açıklanan Türk vatandaşlığına geçen Suriyeli sayısının, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde 79 bin 820’ye yükseldiği ifade edilmişti.RAKAMI SOYLU AÇIKLAMIŞTI


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 79 bin 820 Suriyelinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçtiğini, bu kişilerin arasında oy kullanacak olanların sayısının 53 bin 99 olduğunu açıklamıştı.

SAYI AÇIKLANANDAN ÇOK DAHA FAZLA

Konu hakkında sosyal medyadan açıklama yapan İyi Parti Genel başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Vatandaşlık verilen Suriyeli sayısı açıklanan sayıdan çok daha fazla. Bir sabah uyandığınızda milyonlarca Suriyelinin vatandaş yapıldığını öğreneceksiniz. Çok geç olmadan uyan Türk” mesajını paylaştı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ