'Türkiye'nin hiçbir döneminde İslam'a bu kadar ihanet edilmemiştir'

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, çocuk tecavüzlerinden örnekler vererek, Türkiye'deki toplumun lanetlendiğini, lanetli bir toplum olduğumuzu söyledi.
HDP'li Hüda Kaya, AKP döneminde İslam'ın değerlerine daha önce hiç olmadığı kadar zarar verildiğini söyledi.
 
 "Türkiye'nin hiçbir döneminde İslam'a bu kadar büyük zarar verilmemiştir, ihanet edilmemiştir. Korkunç bir ihanet, korkunç bir istismar söz konusu" diyen HDP'li Kaya, "Bu istismardan en çok olumsuz etkilenen kadınlar ve çocuklar" diye konuştu.
 
 HDP'li Hüda Kaya, çocuk tecavüzlerini örnek göstererek, toplumun lanetlendiğine inandığını söyledi.

 
 "Afrin'i alınca Türkiye'deki çocuklar tecavüzden kurtulmuş mu oldu?"
 
 Kaya, "6 yaşındaki bir erkek çocuk anne ben hamile kalır mıyım dediği için tecavüze uğradığı anlaşılıyor. Böyle bir toplumdayız. 3 yaşındaki çocukların tecavüze uğradığı bir toplumdayız. Uyuşturucunun 8 yaşa indiği bir toplumdayız. Her yönüyle dökülen, yozlaşmış, lanetlenmiş bir toplumdayız. Bu lanetlenmektir. Batmıştır, çökmüştür bu toplum, ben lanetli olduğumuzu düşünüyorum. Dünyanın hiçbir toplumunda şuanda Türkiye toplumundaki insani, vicdani, ahlaki, dini yozlaşmışlık ve çürümüşlük hiçbir ülkede yok. Lanetlenmiş olduğumuzu düşünüyorum. Bu lanetlenmişlikten ancak vicdanına ve aklına sahip olanlar kurtulacak. Kadın cinayetleri dedik, tacizleri dedik bıraktık çocukların derdine düştük bu sefer. Afrin'i alınca Türkiye'deki çocuklar tecavüzden kurtulmuş mu oldu?" dedi. 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ