‘Siyasetçi rüşvet almamalı’ diyen CHP’liye bakandan tepki

Rüşvet ve dinin siyasete alet edilmesi konuşulunca AKP'li bakan alınganlık gösterdi.
Kayseri’de 26’ncı Ulusal 16’ncı Uluslararası Dadaloğlu Geleneksel Kültür ve Sanat Şenliği’nde açılış konuşmasını yapan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Dadaloğlu’nun birlik, beraberlik içinde olmayı önerdiğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Farklı kimliklerimiz var. Ama bu cennet vatanın üzerinde hepimiz biriz. Biz hep birlikte Türkiyeyiz. Ortadoğu’da hep kardeş kavgası var. Türkiye içinde aynı oyunları oynamaya çalışıyorlar. Bizler Türk milletini bölmek isteyenlere fırsat vermedik bundan sonra da vermeyeceğiz. Ülkemizde hizmet için siyaseti çok önemli buluyorum. Siyasetçi vicdanlı, dürüst, sözünün sahibi olmalı. Siyasetçi dini siyasete alet etmemelidir. Siyasetçi rüşvet almamalı, asla vatana ihanet etmemelidir. Teröristle pazarlık yapmamalı, devletin kilit noktalarına ve kozmik odaya teröristleri yerleştirmemelidir. Siyasetçi kandırılmamalı, kandırmamalıdır.”

PROTOKOL ALANINDA GERGİNLİK


Daha sonra kürsüye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise CHP Milletvekili Arık’ın sözlerine değinerek şöyle konuştu:

“Siyasetçi evet dürüst olmalı. Siyasetçi hırsızlık yapmamalı. Kim hırsızlık yapıyorsa Allah belasını verdi. Bundan 4-5 sene önce anamuhalefetin lideri bana dosyalarla çıkıp iftira etti. Yalanlarını mahkemeyle ispat ettim. Sözlerinizle özünüz bir olacak.”

Bu arada CHP Milletvekili Arık ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin bulunduğu protokol alanında da kısa süreli gerginlik yaşandı. Bakan Özhaseki, Milletvekili Arık’ın konuşmaları nedeniyle “Bunlar burada konuşulmaz terbiyesizlik yapmayın” dedi.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ